yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Impreza plenerowa w skali mikro i makro – z nami łatwiej!

Lato to wprost idealny czas na imprezy w plenerze. Zastanawiasz się jak dobrze zorganizować takie wydarzenie? Z pewnością przydadzą Ci się odpowiednie systemy wystawiennicze, które ułatwią gościom orientację w terenie, a także pomogą zrealizować cele, na których najbardziej Ci zależy. Jak możesz w dobrym stylu przygotować zarówno niewielki event outdoorowy, jak i dużą imprezę zorganizowaną? Podpowiadamy!

Postaw na urozmaicenie

Nie ma nic gorszego niż nudny event. Plener ma na szczęście to do siebie, że nie musisz się w nim zbytnio ograniczać, jeśli chodzi o możliwość rozstawienia i wyeksponowania odpowiednich stoisk i atrakcji dla uczestników. W przypadku imprez w plenerze nigdy nie będzie Cię bowiem hamować np. wysokość pomieszczenia czy wielkość sali. Masz duże pole do popisu, zarówno jeśli chodzi o sposób ekspozycji punktów informacyjnych, gastronomicznych czy typowo rozrywkowych, przy których najczęściej toczy się cała impreza. Outdoor oznacza dosłownie “na wolnym powietrzu”. Największą sztuką jest jednak umieć z takich plenerowych warunków pod gołym niebem efektownie, ale też efektywnie korzystać. Radzimy postawić tu przede wszystkim na liczne urozmaicenia w postaci wyraźnie i atrakcyjnie wyeksponowanych punktów, w których każdy gość znajdzie coś interesującego dla siebie. O tym, jak uatrakcyjnić eventy w plenerze dla obserwatorów pisaliśmy również w tym artykule.

Wykorzystaj odpowiednie akcesoria

Organizując czy obsługując event outdoorowy, musisz zdawać sobie sprawę, że uczestnicy imprez w plenerze (zwłaszcza tych imprez w skali makro czyli dużych i zatłoczonych) powinni zawsze być w stanie bardzo szybko i bez żadnych wątpliwości zorientować się:

  • w którym miejscu mogą dostać się na teren eventu,

  • w jaki sposób mogą się z niego wydostać,

  • gdzie znajduje się punkt sanitarny,

  • gdzie znajdują się toalety przenośne,

  • gdzie zostały umiejscowione punkty gastronomiczne.

A Twoim zadaniem jest mu to maksymalnie ułatwić. Możesz to zrobić za pomocą specjalnych oznaczeń i kierunkowskazów, a przede wszystkim dzięki odpowiednim systemom wystawienniczym. Akcesoria Adsystem tj. namioty, bramy dmuchane, stoiska czy kolumny reklamowe pozwolą Ci świetnie zorganizować wszystkie kluczowe punkty.

Przeczytaj również tutaj nasze wskazówki dotyczące udziału w targach plenerowych.

Wyróżnij najważniejsze punkty eventu

Zarówno podczas wydarzenia w skali mikro, jak i dużego eventu plenerowego musisz wyeksponować kluczowe miejsca imprezy w plenerze. Systemy reklamowe Adsystem zdecydowanie ułatwią Ci to zadanie.

Wejście i wyjście

Z perspektywy bezpieczeństwa, ale także ze względów czysto praktycznych, warto wyraźnie zaznaczyć dokładne miejsce wejścia i wyjścia na teren eventu. Do tego celu idealnie sprawdzą się dmuchane bramy pneumatyczne. Mają one również świetne zastosowanie np. podczas biegów czy wyścigów rowerowych, będąc linią startu i mety. Taką bramę wystarczy nadmuchać raz przed samą imprezą w plenerze i można mieć pewność, że konstrukcja cały czas utrzyma stałe ciśnienie. Możesz nadrukować na niej nazwę eventu, datę czy ciekawe hasło lub chociażby napisy “wejście” i “wyjście”.

Jest to system wielokrotnego użytku (tzn., że masz możliwość wykonania wielu nadruków reklamowych do jednej konstrukcji). Tkanina bramy wykonana jest z poliestru i jest w pełni wodoodporna. Mimo, że brama po nadmuchaniu ma wysokość aż 450 cm, to po złożeniu zajmuje bardzo niewiele miejsca. Jej kompaktowe rozmiary pozwolą Ci wygodnie przewozić ją w bagażniku.

Punkt sanitarne i gastronomiczne

Miejsca, do których należy się udać w razie jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia lub też punkty, w których podczas eventu będzie można kupić coś do jedzenia i picia warto zorganizować za pomocą solidnych, rzucających się w oczy namiotów, stoisk degustacyjnych oraz mebli reklamowych (w tym leżaków). Dodatkowo na terenie imprezy plenerowej w kluczowych punktach warto porozmieszczać flagi, które wskażą uczestnikom drogę do konkretnego stoiska.

Zawsze stawiaj na wygodne rozwiązania, które nie przysporzą Ci problemów zarówno podczas składania i rozkładania konstrukcji, jak i jej transportu na miejsce imprezy w plenerze. Systemy wystawiennicze powinny zawsze ułatwiać urządzanie eventu i sprawiać, że całe wydarzenie staje się atrakcyjniejsze zarówno dla uczestników, jak i samych organizatorów.