yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak przygotować się na jarmark bożonarodzeniowy?

Jarmarki na Boże Narodzenie pozwalają poczuć świąteczny klimat, skosztować wielu przysmaków i wybrać prezenty dla najbliższych. Stawiając własne stoiska na jarmarku zyskujesz świetną okazję na zaprezentowanie firmy, produktów i usług. Poznaj pomysły i inspiracje, które sprawią, że przygotujesz się do jarmarku bożonarodzeniowego w oryginalny sposób i na długo zapadniesz w pamięć wielu klientom.

O czym musisz pamiętać, chcąc zostać wystawcą na jarmarku?

Jarmark bożonarodzeniowy to dla wielu miast Polski coroczna tradycja z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych, która przyciąga tłumy ludzi, a niektórym pozwala w pełni poczuć atmosferę świąt. Na jarmark świąteczny najczęściej przyjeżdża się po ozdoby świąteczne, ceramikę, biżuterię, wyroby regionalne i artykuły spożywcze (sery, wędliny, pieczywo, wypieki, słodycze) i wiele innych produktów.

Planując udział w jarmarku bożonarodzeniowym jako sprzedawca, musisz zwrócić szczególną uwagę na zasady organizacji tego eventu. Każde miasto, w którym odbywają się tego typu imprezy rządzi się swoimi prawami. Niektórzy organizatorzy zakazują prowadzenia sprzedaży z własnych stoisk, stawiania ścianek reklamowych czy foodtrucków. Nie pozwalają też ustawiać indywidualnych ekspozycji oraz prowadzenia sprzedaży poza miejscem do tego przeznaczonym. Wiele z nich jednak nie wprowadza aż tak restrykcyjnych reguł, a wówczas możesz pozwolić sobie na własne stoiska wystawowe czy namioty.

W takim evencie świątecznym zwykle mogą brać udział osoby prowadzące własną działalność, a także fundacje i stowarzyszenia. Inicjatorzy jarmarków bożonarodzeniowych weryfikują zgłoszenia wystawców pod kątem oryginalności oferty, asortymentu oraz sposobu jego prezentacji i sprzedaży. Często też trzeba zaproponować świąteczną aranżację swojej ekspozycji i mieć doświadczenie w sprzedaży podczas imprez plenerowych. Nie wszyscy jednak trzymają się tych zasad, dlatego przed wysłaniem zgłoszenia swojego stoiska wystawowego na jarmark, zawsze warto najpierw sprawdzić aktualności i informacje na oficjalnej stronie eventu lub skontaktować się z organizatorami mailowo lub telefonicznie.

Wystawy na jarmarku – inspiracje

Co zrobić, aby stoiska na jarmarku przyciągały do siebie jak najwięcej klientów? Jak przygotować ekspozycję, aby przyciągała wzrok i zachęcała do podejścia bliżej oraz dokonania zakupów? Jeśli chcesz się wyróżnić, musisz postawić na niebanalny wygląd i konstrukcję Twojej wystawy na jarmarku. Pomysły bardzo wielu firm biorących udział w eventach świątecznych często z roku na rok są takie same. Ludziom opatrzyły się już tradycyjne rozwiązania i z pewnością docenią Twoją kreatywność, gdy odważysz się zaprezentować się w bardziej nowoczesny sposób. Właśnie dlatego warto wprowadzić coś nowego i postawić na efekt WOW. Cel ten z pewnością pomogą Ci osiągnąć następujące produkty outdoorowe z oferty Adsystem:

  • brama – atrakcyjna i trwała brama pneumatyczna wykonana z wodoodpornej tkaniny poliestrowej. Możesz na niej umieścić własną świąteczną grafikę, bożonarodzeniowe motywy, zabawne hasło lub firmowe logo. Wszystko to pozwoli Ci się wyróżnić na tle konkurencji i dostosować ten system reklamowy do własnych potrzeb. Ogromną zaletą jest możliwość wymiany wydruków na inne bez potrzeby zakupu nowego systemu;

  • namiot – ekspresowy namiot wystawowy złożysz szybko bez konieczności stosowania żadnych narzędzi. Dzięki zastosowaniu aluminium jest bardzo lekki i łatwy w transporcie. Na namiocie również możesz zamieścić bożonarodzeniową, kolorową grafikę, która zaciekawi najmłodszych i przyciągnie wzrok wielu przechodniów;

  • trybunka zewnętrzna – jej dużym plusem jest brak konieczności korzystania ze stałego źródła prądu. Raz nadmuchana trybunka utrzyma właściwe ciśnienie przez cały czas użytkowania;

  • podświetlane kasetony – ten produkt sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy podczas jarmarku na Boże Narodzenie masz do dyspozycji zamykany domek lub budkę. Wówczas możesz zamontować w nim podświetlany kaseton wykonany z aluminiowych profili, który znacznie uatrakcyjni Twoje stoisko. Na kasetonie możesz umieścić informacje o nowościach, promocjach, polecanych produktach lub też po prostu przekazać klientom najserdeczniejsze świąteczne życzenia.

Oprócz tego, proponujemy też niestandardowe rozwiązania – z naszych ram może być zrobiony specjalny kaseton w kształcie choinki! Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach.

Produkty Adsystem możesz wygodnie i bez problemu zamówić przez internet, a w tym artykule podpowiadamy jak to zrobić krok po kroku.