yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak przygotować stoisko na targi?

Aby znaleźć nowych klientów każda firma musi podjąć szereg różnych działań, które będą w rezultacie skutkować zwiększeniem obrotów. W dzisiejszych czasach dobry produkt to za mało. Klienci kupują w swoim ulubionym miejscu, ponieważ lubią i ufają danemu sprzedawcy. Badania rynku marketingu sensorycznego pokazują, że kupujemy całym sobą – zmysłami i uczuciami. Ta sama koszulka w jednym punkcie sprzedaży może być mniej atrakcyjna ze względu na słabe oświetlenie, niepoprawne rozplanowanie przestrzeni sklepowej czy złą atmosferę wewnątrz. Wiemy, jak ważne są cechy sklepu stacjonarnego, ale jak wypromować naszą markę poza sklepem?

Stoisko promocyjne działa jak seria dobrych kampanii w mediach społecznościowych!

Każdy sprzedawca wie, że skuteczny marketing to klucz do zwiększenia sprzedaży. Jednym z takich działań może być udział w targach branżowych. Samo uczestnictwo nie wystarczy, trzeba przede wszystkim odpowiednio przygotować prezentację swoich produktów. W tym celu warto sięgnąć po pomoc profesjonalistów, którzy wiedzą, jak przygotować stoisko na targi, by zainteresować przechodniów. Dlaczego? Firmy takie jak AdSystem zajmują się projektowaniem stoisk targowych od lat i… sami bierzemy udział w targach branżowych związanych z wystawiennictwem. Co to oznacza? Mamy kontakt z najnowszymi trendami na rynku i widzimy co jest modne oraz jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej.

Dlaczego udział w targach jest ważny?

W wielu branżach targi to wydarzenia, na które wyczekiwane są od miesięcy z niecierpliwością. Często nigdzie indziej nie mamy takiej szansy na przyciągnięcie uwagi gości i mediów. Z obecności przy nich trzeba więc korzystać jak najwięcej, zwłaszcza jeśli możemy pochwalić się jakąkolwiek nowością. Więc jak to zrobić? Dobrze przygotowane stoisko targowe to nasza najważniejsza broń w walce o interes publiczności

Przygotowując swoje stoiska targowe, zadbaj o każdy ich aspekt

O wyglądzie naszej pozycji zadecyduje nie tylko praca grafików. Nie mniej ważna jest strona techniczna. Ambitny pomysł artystyczny ubrany w niedbale zrealizowane formy wywoła efekt groteskowy i nie pomoże w budowaniu dobrego wizerunku i zaufania. A to nie mniej ważne niż to, co mamy do zaoferowania. W tym zakresie możemy jednak liczyć na fachową pomoc oraz szereg gotowych, sprawdzonych rozwiązań.

Warto również skorzystać z fachowej pomocy, aby móc dobrze dopasować formę ekspozycji do prezentowanej na niej oferty. Mimo swojej ogromnej roli stoiska targowe stanowią jedynie oprawę dla propozycji, które chcemy przedstawić potencjalnym klientom i kontrahentom. Doświadczenie projektantów pozwoli im pełnić tę funkcję z najlepszym efektem. Wreszcie, jeśli cały projekt zaczyna się w dniu wyjazdu, a kończy się demontażem wystawy, to bardzo dużo tracimy. Warto uczynić z niego osobny przedmiot wczesnej promocji, a następnie utrzymywania nawiązanych kontaktów.

O czym warto pamiętać przygotowując stoiska na targi?

Stoisko wystawiennicze powinno być zaprojektowane tak, aby przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych klientów. Ma być intrygujące, ciekawe, ale przede wszystkim skuteczne. Istnieje również kilka praktycznych zasad dotyczących projektowania stoisk targowych. Mianowicie:

  • Zachowaj dystans – dzięki dobrze wydzielonej przestrzeni klient rozmawiający z przedstawicielem firmy zyskuje poczucie prywatności.
  • Odpowiednia aranżacja i umeblowanie – w środku warto umieścić stół, krzesła, stojaki z materiałami reklamowymi, a jeśli przestrzeń na to pozwala, można pomyśleć o sofach wypoczynkowych
  • Zapewnij sobie dogodne miejsce – dostępne są stoiska targowe półwyspowe, narożne lub rzędowe - każde posiada swoje zalety i ograniczenia, warto więc wybrać rodzaj, który najlepiej sprawdzi się podczas konkretnego eventu
  • Małe zaplecze – tutaj możesz przechowywać wszelkie akcesoria, które nie powinny gromadzić się w otwartej dla zwiedzających przestrzeni.
  • Nowoczesne oświetlenie – odpowiednie oświetlenie stoiska targowego jest niezbędne dla komfortu zwiedzających oraz dla podświetlenia naszych banerów czy produktów.
  • Darmowe gadżety – upominek reklamowy to coś, co zostanie z klientem na dłużej. Dlatego warto wyposażyć się w darmowe gadżety reklamowe, najlepiej oznaczone logo.

Gdzie promować swoją firmę?

W czasie pandemii targi musiały przerwać swoją działalność. Na szczęście możemy teraz wrócić do tego typu imprezy. Coraz więcej miejsc zaczyna na nowo przygotowywać takie imprezy. Ludzie chętnie wychodzą, nie jesteśmy już zadowoleni z zakupów online. Dlatego jest to dobry czas na pokazanie się stacjonarnie, czas na realne spotkanie z klientami. Gdzie możemy zostać wystawcą? Swoją siłę możemy sprawdzić na międzynarodowych targach branżowych lub na lokalnych imprezach. Jeśli nie masz możliwości uczestniczenia w tego typu wystawach w okolicy, polecamy zainteresować się mniejszymi wydarzeniami biznesowymi, na których możesz również postawić swoje stoisko promocyjne.

Zostań lokalnym sponsorem

Jeżeli duży branżowe wydarzenia są poza Twoim zasięgiem z powodu finansów odległości lub braku czasu możesz wypromować się początkowo lokalnie. Jak? Zostań sponsorem lokalnych wydarzeń. Będą to nierzadko kwoty kilkunastokrotnie niższe niż wynajęcie przestrzeni na targach, a jednocześnie będziesz mieć możliwość wystawić swoje stoisko na lokalnym evencie i w ten sposób zwiększyć swoją widoczność.

Promocja marki w pop-up store

Kolejnym „stoiskiem reklamowym” może być tzw. pop-up store. To idea tworzenia wyjątkowych sklepów, które działają tylko przez określony czas. Tego typu działania mają długą tradycję w Europie Zachodniej. W Polsce pop-up store jest zjawiskiem stosunkowo nowym, ale o dużym potencjale sprzedażowym. Jak przygotować taki pop-up? Nie jest to łatwe, trzeba dużo kreatywności, aby zapłacić za tymczasowy sklep. Dlatego warto zlecić projekt firmom, których wieloletnie doświadczenie pozwala zrealizować naszą wizję idealnego pop-upa.

Stand reklamowy: co to?

Stojak wystawowy, w szerokim ujęciu, to dowolny rodzaj stojaka lub mechanizmu podpierającego, który wspiera reklamę, literaturę promocyjną lub inną formę promocji. Istnieje wiele różnych typów stojaków wystawowych. Najprostsze wersje robią niewiele, ponieważ trzymają plakaty, szyldy i płaskie reklamy pionowo ustawione na stole. Bardziej złożone stoiska stoją na ziemi i mogą podpierać materiały o różnej wysokości i proporcjach. Niektóre z najbardziej zaawansowanych stojaków ekspozycyjnych wykorzystują nową technologię, obsługując promocje na ekranach plazmowych.

Stojak reklamowy to twarda, często składana konstrukcja, na której można umieścić szyld lub tablicę reklamową. Jest on zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego i metalu. Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na reklamę swojej firmy, to stojak reklamowy może być świetną opcją. Większość stojaków jest przenośna i łatwa w montażu, więc łatwo je przenieść i ustawić gdziekolwiek potrzebujesz.

Stojaki reklamowe są najczęściej używane przed sklepami lub firmami, gdzie pomagają przyciągnąć uwagę przechodniów, którzy mogą być zainteresowani tym, co oferuje Twoja firma. Mogą być również używane na imprezach takich jak targi czy festiwale, gdzie ludzie gromadzą się na długie okresy czasu i mogą zobaczyć Twoje stoisko wiele razy w ciągu dnia lub tygodnia.