home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak przygotować stoisko na targi branżowe?

Planujesz udział w targach? Przekonaj się, jak przygotować stoisko na targi branżowe, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces. W tym artykule zebraliśmy garść porad na skuteczne nawiązywanie kontaktów biznesowych i prezentację Twoich produktów oraz usług. Dowiedz się, jakie praktyki pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji na każdym wydarzeniu branżowym.


W dobie postępującej cyfryzacji targi branżowe nadal są jednym z kluczowych elementów strategii marketingowej. To często niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych oraz zaprezentowania swoich produktów i usług na żywo. Zarówno lokalne jak i międzynarodowe targi technologii i inne specjalistyczne expo dają też firmom okazję do bezpośredniej interakcji z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi.

Badania potwierdzają, że udział w targach branżowych ma bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firm. Według badania przeprowadzonego przez Center for Exhibition Industry Research, 81% odwiedzających targi ma wpływ na decyzje zakupowe w swoich firmach. To pokazuje, jak wielu potencjalnych klientów można zyskać poprzez aktywne uczestnictwo w tego typu wydarzeniach. Co więcej, jak wskazują twórcy wspomnianego badania, międzynarodowe targi technologii często służą jako platforma dla firm do wchodzenia na nowe rynki i budowania międzynarodowych sieci biznesowych.

Projektowanie efektywnego stoiska na targi branżowe wymaga skupienia się nie tylko na designie i aspektach wizualnych. Należy postawić na strategiczne podejście do prezentacji produktów i usług. Dzięki dobrze przemyślanej koncepcji, firmy mogą maksymalizować swoje szanse na sukces podczas targów branżowych, zapewniając sobie przewagę konkurencyjną w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

 

Przeczytaj również: Najczęstsze pytania o zabudowy targowe cz.1

targi branżowe

Strategia przed targami: cele, grupa docelowa i wybór odpowiedniego stoiska

Ustalanie celów uczestnictwa w międzynarodowych targach czy lokalnych wydarzeniach jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Cele mogą obejmować generowanie leadów, budowanie świadomości marki oraz bezpośrednią sprzedaż.

 1. Cel: Generowanie leadów
  Badania przeprowadzone przez Trade Show News Network wskazują, że 67% uczestników targów to nowi potencjalni klienci, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z wystawiającymi firmami. Aby efektywnie generować leady, wystawcy powinni postawić skuteczne systemy zbierania danych kontaktowych. Bagde scannery czy rozbudowane systemy CRM mogą wspierać proces generowania leadów na targach i zapisywać pobrane dane w bazach.

 2. Cel: Budowanie świadomości marki
  Jak wskazują analizy przeprowadzone przez MarketingProfs, ponad 70% uczestników targów odwiedza stoiska, aby dowiedzieć się więcej o nowych produktach i technologiach. Wystawcy powinni więc skupić się na tworzeniu interaktywnych i angażujących prezentacji produktów, które wyróżniają ich ofertę. Dobrą praktyką na tej płaszczyźnie jest używanie wyrazistych, jednoznacznie rozpoznawalnych elementów wizualnych, które przyciągną uwagę i zostaną zapamiętane przez odwiedzających.

 3. Cel: Bezpośrednia sprzedaż
  Według statystyk amerykańskiej agencji National Retail Federation, udział w targach w roli wystawcy stwarza możliwość do bezpośredniej sprzedaży produktów. Co więcej, badania tej instytucji wskazują, że około 30% uczestników jest gotowych do zakupu jeszcze w trakcie trwania targów. Dlatego jeśli chcesz podczas wydarzenia skutecznie zrealizować cel polegający na sprzedaży, zapewnij klientom dostęp do szybkich płatności. Ponadto proces zakupowy wspierać będą oferty specjalne, które są dostępne tylko podczas trwania targów.

Targowa grupa docelowa

Zrozumienie grupy docelowej jest równie istotne. Wystawcy muszą dostosować swoje komunikaty, aby rezonowały z potrzebami i oczekiwaniami uczestników. Badanie firmy Exhibit Surveys Inc. wykazało, że stoiska, które efektywnie komunikują wartość marki, mogą zwiększyć ruch o 33% w porównaniu do tych, które tego nie robią.

Miejsce stoiska na targach

Wybór odpowiedniego miejsca na hali targowej to kolejny ważny element strategii. Badania CEIR wskazują, że lokalizacja stoiska ma bezpośredni wpływ na liczbę generowanych leadów. Stoiska umiejscowione blisko głównych wejść czy restauracji cieszą się nawet do 50% większym ruchem w porównaniu do innych lokalizacji.

Stoisko na targi branżowe

Projektowanie stoiska na targi branżowe

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na międzynarodowe targi technologii czy wydarzenie organizowane lokalnie, szczególnie ważne jest profesjonalne zaprojektowanie stoiska. Oto kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby zaprezentować się świetnie w roli wystawcy na najważniejszych wydarzeniach w branży.

Przeczytaj również: Najczęstsze pytania o zabudowy targowe cz. 2

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie jest kluczowe na międzynarodowych targach. Badanie przeprowadzone przez Exhibit Surveys Inc. wykazało, że stoiska, które od razu przyciągają uwagę, mają o 48% większy ruch niż te mniej zauważalne. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak stoisko może zrobić dobre pierwsze wrażenie:

 1. Dynamiczne elementy wizualne: używaj jasnych, atrakcyjnych kolorów, które są zgodne z identyfikacją wizualną marki. Dynamiczne elementy, takie jak ekrany LED wyświetlające animacje lub filmy, mogą przyciągać wzrok i wyróżniać stoisko spośród konkurencji.

 2. Profesjonalne oświetlenie: to czynnik, który może w bardzo dużym stopniu zmienić wygląd stoiska. Wykorzystaj oświetlenie punktowe do podkreślenia kluczowych produktów lub zastosuj różne rodzaje oświetlenia, aby stworzyć komfortową atmosferę. Przykładowo ciepłe oświetlenie może sprawić, że stoisko będzie wydawało się przytulniejsze, a co za tym idzie, będzie sprawiać, że przedstawiciele firm chętniej odwiedzą twoje targowe progi.

 3. Wyraźne i zwięzłe komunikaty: upewnij się, że wszelkie przekazy na stoisku są czytelne. Krótkie, mocne hasła reklamowe i kluczowe informacje o produkcie powinny być widoczne z daleka.

 4. Interaktywne elementy: wprowadź takie elementy jak interaktywne kioski lub VR (Virtual Reality), które pozwolą odwiedzającym na przetestowanie produktów lub usług. To nie tylko zwiększa zaangażowanie, ale również korzystnie wpływa na sprzedaż i budowanie świadomości marki.

 5. Przyjazny i profesjonalny personel: pracownicy stoiska powinien być łatwo rozpoznawalni na przykład przez jednolite koszulki z logo firmy. Powinni być również dobrze przeszkoleni, aby móc odpowiedzieć na pytania odwiedzających oraz aktywnie angażować gości w rozmowy.

Wykorzystanie przestrzeni

Efektywne zarządzanie przestrzenią stoiska to kolejny ważny krok, aby zaprezentować się świetnie w roli wystawcy. Według danych z Center for Exhibition Industry Research, dobrze zaplanowana przestrzeń, która umożliwia łatwy dostęp i swobodny przepływ odwiedzających, może podnieść efektywność stoiska o 35%. Włączanie elementów takich jak różne poziomy wysokości czy wyraźnie zaznaczone strefy interakcji może poprawić organizację i przyciągnąć więcej odwiedzających.

 

Stoisko na targach

Design i branding stoiska na wydarzenie

Użycie spójnych elementów wizualnych, które odzwierciedlają markę, jest istotne dla wzmocnienia jej obecności na targach. Badania MarketingProfs pokazują, że stoiska z silnie zintegrowaną identyfikacją wizualną marki zyskują o 53% więcej zainteresowania niż te z niejasnym lub niespójnym brandingiem. Ważne jest, aby używać logotypów, kolorów firmowych i jednolitego stylu graficznego, aby wzmocnić rozpoznawalność marki wśród wystawców na targach branżowych.

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się na międzynarodowe targi czy lokalne wydarzenie, powyższe wskazówki z pewnością będą przydatne. Targi, w zależności od branży, mają swoją specyfikę, dlatego bardzo ważne jest, aby znać swoją grupę docelową i zaplanować odpowiednie działania skrojone pod twoją firmę. Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy stoisk na targi branżowe i wydarzenia tego typu, skontaktuj się z nami. Mamy wieloletnie doświadczenie w na płaszczyźnie projektowania, budownictwa i wykonawstwa stoisk targowych.