yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jaki roll-up reklamowy wybrać? Porównanie bannerów reklamowych rollup

Bannery reklamowe typu roll up to marketingowe klasyki. Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i wspierają najróżniejsze promocyjne inicjatywy. Jeśli ty również szukasz produktu tego typu, zobacz, jakie rodzaje roll-upów dostępne są na rynku oraz jakie dają możliwości ekspozycji.

 

Z lektury tego artykułu dowiesz się:

  • co to jest rollup?

  • Dlaczego rollup jest tak skutecznym nośnikiem reklamy?

  • Jakie są rodzaje roll-upów

  • Gdzie i w jakich okolicznościach najlepiej sprawdzą się poszczególne warianty.

Co to jest roll-up?

Roll upy to klasyczne banery reklamowe, które stosowane są w marketingu bezpośrednim od lat. Chociaż na rynku można znaleźć wiele bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań, reklamowe bannery typu roll up wciąż są chętnie wybierane przez klientów. Dzieje się tak nie bez przyczyny i omawiane nośniki reklamy zasłużenie zaskarbiły sobie sympatię wielu użytkowników.

W klasycznym i najpopularniejszym ujęciu  roll upy to nośniki reklamy, które mają zwracać uwagę odbiorców. Na wydrukach z reguły umieszcza się grafiki firmowe lub inne symbole identyfikujące markę oraz wezwanie do działania. Swoją nazwę roll upy zawdzięczają charakterystycznemu systemowi składania i rozkładania - wydruk zamknięty w specjalnej kasecie wystarczy rozwinąć jednym płynnym ruchem.

 

Banery reklamowe roll up

Dlaczego roll-upy są tak popularne i skuteczne?

Komercyjny sukces, jaki odniosły banery drukowane tego typu, można przypisać połączeniu funkcjonalności i wygodnego użytkowania. Roll up reklamowy zapewnia skuteczny przekaz promocyjny, zwraca uwagę odbiorców i w rezultacie, poprawia efektywność prowadzonych działań promocyjnych. Banery reklamowe roll-up mogą wyróżnić i wyeksponować twoją markę na tle konkurencji.

Co więcej, użytkownicy cenią sobie produkty tego typu za bardzo łatwy montaż - aby rozłożyć narzędzie, wystarczy rozwinąć wydruk oraz zatknąć go na maszcie. Musisz też wiedzieć, że podczas tego zadania nie trzeba stosować żadnych narzędzi. Na plus przemawia także waga systemu - roll-upy są z reguły dość lekkie, a dołączona do zestawu torba transportowa sprawia, że przenoszenie całości nie jest problemem.

Roll-upy klasyczne

To podstawowa forma roll-upów. Ich konstrukcja ma opisaną wcześniej formę - grafika jest umieszczona w kasecie, a po rozwinięciu umieszcza się ją na maszcie. Z reguły są to rozwiązania jednostronne, czyli wydruk jest umieszczony jedynie z jednej strony produktu, co oznacza nieco ograniczone możliwości ekspozycji, ale w ofercie adsystem znajdziesz również baner dwustronny typu roll up. 

W jakich okolicznościach banery reklamowe tego typu będą dobrym wyborem? Jeśli szukasz ekonomicznych rozwiązań i dysponujesz ograniczonym budżetem. Banery reklamowe roll-up są tanim rozwiązaniem, które zapewnia jednocześnie dobry efekt promocyjny. Musisz jednak wiedzieć, klasyczna forma roll-upów z czasem ewoluowała i obecnie klienci mogą sięgać po bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. O rodzajach roll upów reklamowych przeczytasz w dalszej części artykułu.

 

Przeczytaj również: Ścianka reklamowa Presto Light, czyli uniwersalny nośnik reklamy

Jaki materiał na roll up klasyczny?

Standardowy materiał, jaki stosuje się do przygotowania klasycznych roll upów, to wytrzymały blockout. Jego cechą charakterystyczną jest matowa powierzchnia, która nie odbija, ani nie przepuszcza światła. Dzięki temu, niezależnie od warunków oświetleniowych w pomieszczeniu, banery reklamowe roll up prezentują się bardzo dobrze. Materiał ten świetnie sprawdza się w technologii druku solwentowego, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości grafik oraz dobrego odwzorowania kolorów.

Wymiary rollupów

W ofercie adsystem znajdziesz różne wymiary produktów tego typu. Do najpopularniejszych należą np. roll up 85x200, ale zadbaliśmy też o przygotowanie szerszych wariantów np. roll up 120. Najszerszy roll up reklamowy jaki znajdziesz na wirtualnych półkach w sklepie adsystem liczy sobie 150 cm szerokości.

Jak rozłożyć roll up?

To jedna z cech, które klienci szczególnie doceniają w przypadku banerów typu roll up. Aby wznieść konstrukcję nie musisz stosować żadnych narzędzi. Na początek należy wyciągnąć stojak z zasobnika oraz rozłożyć stopy podporowe przy kasecie (jeśli takie występują), aby zapewnić całości stabilność. Następnie zatknij w docelowym miejscu maszt i jednym płynnym ruchem rozwiń wydruk.

 

Banery reklamowe roll up

Nowoczesny roll-up reklamowy z tekstylnym wydrukiem

Dobrą alternatywą dla klasycznych roll upów są ich tekstylne odpowiedniki. To nieco bardziej skomplikowane konstrukcje, które różnią się nie tylko samą budową, ale też medium, na którym umieszczone są wydruki oraz sposobem prezentacji. W tym przypadku spersonalizowane grafiki umieszczane są na specjalnej, poliestrowej tkaninie. 

Roll up z wydrukiem tekstylnym i oświetleniem

Roll up tekstylny z oświetleniem LED to produkt, który może sprawić, że twoje działania promocyjne będą jeszcze efektywniejsze. Obok wysokiej jakości wydruku i łatwego montażu, produkty z tej kategorii wyróżnia podświetlenie treści reklamowej. W efekcie, baner jest jeszcze lepiej widoczny i przyciąga uwagę klientów już z daleka. W ofercie adsystem znajdziesz roll upy tekstylne zasilane sieciowo oraz model wyposażony w baterię. Dzięki temu możesz idealnie dobrać wariant, który będzie odpowiadał miejscu prowadzenia ekspozycji i panującym w nim warunkom.

Co ważne, jeśli z czasem zmienisz pomysł na akcję promocyjną, w roll-upie tego typu bardzo łatwo wymienisz wydruk. Grafiki są obszyte silikonowym kedrem i wystarczy wsunąć go w szczelinę w ramie produktu.

 

roll up reklamowy tekstylny z led

 

Jak rozłożyć roll up tekstylny z oświetleniem? Złożenie baneru reklamowego tego typu jest nieco bardziej skomplikowane, niż w przypadku klasycznych systemów. Aby wznieść konstrukcję wystarczy połączyć ze sobą oznaczone elementy. Co ważne, w tym celu nie musisz stosować żadnych narzędzi. Na koniec pozostaje założenie tekstylnych wydruków. Nowoczesne banery reklamowe są wyposażone w wydruki, których krańce są obszyte silikonowym kedrem. Aby umieścić je na konstrukcji, wystarczy wsunąć kedr w szczeliny ramy. W efekcie montaż przebiega bardzo sprawnie. Musisz też wiedzieć, że w razie potrzeby w adsystem możesz zamówić nowe wydruki do już posiadanej konstrukcji. Nasze wyroby są ustandaryzowane, w związku z tym nowe grafiki będą idealnie leżeć na roll-upie.

W jakich okolicznościach rollup LED będzie dobrym wyborem? Jeśli szukasz nośnika reklamy, który zdecydowanie wyróżni twoje stoisko na tle konkurencji i chcesz osiągnąć efekt premium. Podświetlone wydruki z twoimi firmowymi symbolami będą prezentowały się znacznie bardziej efektownie. To także świetny wybór, jeśli planujesz promocję w otoczeniu pełnym wzorów i kolorów, np. w galerii handlowej. W takich warunkach podświetlenie zdecydowanie wyróżni twoją markę.

 

Roll up tekstylny

Roll up tekstylny bez oświetlenia

To ciekawy kompromis między opisanymi wyżej wariantami. Roll up, którego konstrukcja opiera się na kombinacji aluminiowych profili gwarantuje skuteczny przekaz reklamowy, szybki montaż i jednocześnie jest dość ekonomicznym rozwiązaniem. Wydruki umieszczamy w tym przypadku na nieco innej tkaninie, niż w opisanych wyżej modelach z oświetleniem. W tym przypadku jest to elastyczny materiał poliestrowy, który naciąga się na konstrukcję w sposób przypominający zakładanie skarpetki. Co szczególnie istotne, tkaniny tego typu można prać w pralce automatycznej w temperaturze do 30 stopni Celsjusza, bez obawy, że wysoka jakość druku ucierpi.

Jak rozłożyć rollup tekstylny bez oświetlenia? To bardzo proste zadanie. Poszczególne elementy konstrukcji są oznaczone, dlatego zestawisz je ze sobą bez trudu. Do montażu nie musisz używać jakichkolwiek narzędzi, ponieważ aluminiowe profile są wyposażone w zatrzaski. Wystarczy je ze sobą połączyć. Z kolei zakładanie wydruku jest jeszcze łatwiejsze - materiał jest elastyczny i delikatnie się rozciąga, więc naciągniesz go na konstrukcję bardzo sprawnie. Co ważne - w przypadku produktów tego typu również możesz wymienić wydruk bez konieczności zamawiania nowej konstrukcji.

Kiedy będą dobrym wyborem? Warto postawić na rollup reklamowy tego typu, jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania na lata. Dzięki produktom tego typu dobrze wyeksponujesz markę i jednocześnie zapewnisz sobie możliwość łatwej wymiany nośnika reklamowego poprzez zamówienie nowych wydruków.

 

Rollup tekstylny

Podsumowanie

Ze zgromadzonych powyżej informacji wyłania się obraz roll upów jako skutecznych nośników reklamy. Podsumowując, jeśli szukasz ekonomicznego rozwiązania, ale nie planujesz zmieniać wydruków, dobrym wyborem będzie klasyczny roll up. Jeśli jednak dysponujesz nieco większymi zasobami i chcesz zapewnić sobie możliwość wymiany materiału i nośnika informacji, wybierz roll-up tekstylny na aluminiowej konstrukcji montowanej na zatrzaski. A jeśli chcesz uzyskać efekt premium, doświetlić przekaz reklamowy i łatwo wymieniać wydruki wraz ze zmieniającym się tematem promocji, postaw na jeden z modeli roll-up tekstylnych LED.