yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Konwenty i zjazdy fanowskie

Z roku na rok zjazdy fanów fantastyki, mangi czy komiksów zyskują coraz większą popularność i to nie tylko wśród młodzieży. Poznaj pomysły na aranżacje wystaw podczas konwentów i zlotów fanowskich. Jak oczarować uczestników zjazdu? Wykorzystaj odpowiednie akcesoria i zbuduj atrakcyjny system wystawienniczy, który zainteresuje i zwróci uwagę każdego.

Konwent a reklama

Konwent to inaczej wydarzenie, na którym spotykają się miłośnicy wytworów kultury popularnej. Na tego typu eventy przybywają goście z całego kraju, a czasem i świata. Może to być weekendowy lub trwający kilka dni zjazd fanów fantastyki, komiksów, mangi i anime, seriali telewizyjnych czy gier komputerowych. Co odbywa się w trakcie takich zlotów? Uczestnikom dostarcza się różnorodnej rozrywki. Od turniejów gier karcianych i planszowych i konkursów, przez seanse filmowe, aż po spotkania z twórcami, pisarzami i wydawcami. Jest to więc doskonała okazja do prezentacji reklamowych i zaproszenia gości do poznania bliżej oferty wielu produktów. W tym celu buduje się okazałe i atrakcyjne stoiska targowe, które przyciągają wzrok i zachęcają do podejścia bliżej i rozmowy ze sprzedawcą. Wydarzenie jest bardzo cenione w życiu społeczności fanowskich, ponieważ mogą oni poznać na nim bardzo wiele osób o podobnych zainteresowaniach i podzielić się z nimi swoją niezwykłą pasją, a także poznać nowości rynkowe i wiele innowacyjnych produktów.

Systemy wystawiennicze na zlotach fanów

Warto wiedzieć, że konwent to nie zawsze monotematyczna impreza. Często motywy mangowe, turniejowe czy zagadnienia obejmujące działy literackie bywają ze sobą ciekawie łączone. Podczas takiego eventu, na pewno nie można mówić o nudzie, choć wszystko odbywa się według wcześniej ustalonego programu. Zazwyczaj obejmuje on różnego rodzaju prelekcje, wywiady, przedstawienia artystyczne oraz spotkania ze sławami danej zbiorowości. Organizacja konwentów polega też na bardzo efektownym zwyczaju przebierania się uczestników za fikcyjne lub prawdziwe postaci (cosplay). W trakcie zjazdu fanów ma też miejsce konkurs na najlepszy strój.

Jak widzisz, trzeba się nieco postarać, aby wyróżnić swoje stoiska reklamowe wśród tylu atrakcji i urozmaiceń! Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzone akcesoria do zabudowy targowej, które cieszą się dużym uznaniem wśród firm, regularnie biorących udział w różnego rodzaju targach i wydarzeniach branżowych. Jeżeli wybierasz się na konwent, musisz wiedzieć, że oryginalna, estetyczna i mocno rzucająca się w oczy reklama na zjazdach to fundament skuteczności sprzedaży Twojego produktu. W ofercie Adsystem znajdziesz wiele systemów, które przykują uwagę na zlotach fanów. Zwróć uwagę w pierwszej kolejności na:

  • systemy targowe mframe – Konstrukcja tej efektownej zabudowy jest oparta na prostym stelażu i wymiennych modułach. Bez trudu dopasujesz swoje stoisko do każdej przestrzeni dostępnej dla Ciebie jako wystawcy na zjazdach fanowskich. Możesz złożyć do pojedynczych elementów, co ułatwi transport i przechowywanie.

  • systemy do zabudowy targowej multiframe – to system wielorazowego użytku z możliwością modyfikacji. Zabierzesz go ze sobą na każdy event. Konstrukcja modułów bazuje na aluminium, a wydruki są wykonywane na tekstyliach metodą sublimacji. Materiał nie przepuszcza światła, a dzięki domieszce stretchu nie wymaga prasowania. Po założeniu na konstrukcję materiał napina się i nie ma widocznych zagnieceń. Dzięki temu w transporcie możesz złożyć wydruk w kostkę, i nie martwić się o jego uszkodzenie. A, żeby było jeszcze bardziej praktycznie dodamy, że do czyszczenia wystarczy Ci tylko wilgotna ściereczka.

  • kaseton LMD – podświetlany diodami LED, jego konstrukcja umożliwi Ci łatwe złożenie i rozłożenie systemu na konwencie fanowskim. Również montaż i demontaż grafiki jest bardzo szybki i nie sprawi Ci żadnego kłopotu. Grafika obszywana jest gumką, która po wciśnięciu w dopasowaną szczelinę w ramie powoduje, że medium idealnie opina ramę.

  • wolnostojący kaseton świetlny LED – na takim lightboxie możesz z obu stron umieścić własny wydruk związany stricte z tematyką konwentu, dzięki czemu cała ekspozycja będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Wymiana grafiki jest ekspresowa, a zastosowanie specjalnej tkaniny o gęstszym zadruku zwiększy kontrast i nasycenie kolorów. Sprawi to, że taka reklama na konwentach skutecznie przyciągnie spojrzenia nawet najbardziej rozkojarzonych uczestników.

  • podwieszany kaseton podświetlany – jeżeli warunki na to pozwolą, możesz pokusić się o podwieszaną do sufitu kostkę reklamową z logo Twojej firmy i oryginalnym nadrukiem. Ten produkt jest przemyślany tak, by montaż odbył się z pomocą minimalnej ilości narzędzi. Wszystko po to, aby ułatwić Ci pracę.

Zabłyśnij na konwentach i zjazdach fanowskich stawiając bezkonkurencyjną zabudowę targową, która zwróci uwagę nawet najbardziej rozkojarzonych gości. Zapraszamy do kontaktu, wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania.