yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Metody dobrego marketingu w firmie

Marketing ma na celu promowanie przedsiębiorstwa oraz jego działalności. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jakich produktów i usług potrzebują nasi klienci oraz czego wymaga rynek. Aby dobrze zrozumieć sens marketingu, konieczne jest jednak poznanie jego podstawowych metod. Dopiero wówczas będziemy mogli je łączyć ze sobą, co pozwoli na osiągnięcie biznesowych korzyści. Jakie metody marketingu warto wprowadzić do swojej działalności? Podpowiadamy!

1. Własna strona internetowa

Dobry marketing musi być starannie zaplanowany. Jeśli chcemy pozyskać nowych klientów i wyróżnić się na tle konkurencji, powinniśmy zacząć od podstaw. Kluczowym działaniem marketingowym dla każdego przedsiębiorstwa jest założenie strony internetowej. W końcu stanowi ona wizytówkę firmy, do której użytkownik może w każdej chwili sięgnąć i zdobyć potrzebne informacje. Pamiętajmy jednak, że strona internetowa musi odzwierciedlać profesjonalizm naszej oferty. Nie może zabraknąć w niej atrakcyjnych treści, grafik czy komunikatów, mających wpływ na ostateczne wrażenia klienta.

2. Pozycjonowanie i Google Ads

Choć marketing w firmie zaczyna się od założenia strony internetowej, na tym nie kończą się działania z nią związane. Aby witrynę mogli odwiedzić nowi użytkownicy, musi być bowiem widoczna w wyszukiwarce. Warto więc zdecydować się na najbardziej efektywne metody marketingu internetowego, czyli pozycjonowanie i Google Ads. Ich zadaniem jest zapewnienie jak najlepszej widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Czym różnią się od siebie te dwa rozwiązania? Przede wszystkim czasem, w jakim zobaczymy efekty prowadzonych kampanii. Niemniej dobry marketing internetowy to taki, który łączy w sobie i pozycjonowanie, i Google Ads.

3. Mailing, czyli e-mail marketing

Metody reklamy internetowej mogą przybrać bardziej tradycyjną formę. Doskonałym tego przykładem jest mailing, wykorzystujący pocztę elektroniczną w celach promocyjnych. Do jego podstawowych zadań należy utrzymywanie relacji z kontrahentami i przygotowywanie dla nich odpowiednich treści, a także zapraszanie potencjalnych klientów do zapoznania się z ofertą. Stosując metody e-mail marketingu, możemy spodziewać się wielu korzyści. Zyskanie zaufania klientów czy skuteczna promocja przedsiębiorstwa to tylko niektóre z nich!

4. Reklama zewnętrzna (outdoor)

Czy internetowa reklama w firmie wystarczy? W większości przypadków niestety nie. Aby przedsiębiorstwo pozyskało nowych klientów i wyróżniło się na tle konkurencji, potrzebne jest jeszcze „coś ekstra”. Ciekawym dodatkiem do działań marketingowych prowadzonych w internecie może być reklama zewnętrzna, czyli docierająca do klienta z przestrzeni miejskiej. Istnieje wiele nośników tak zwanego „outdooru”. Billboardy, tablice ogłoszeniowe, plakaty czy ulotki zaliczane są do tych tradycyjnych. Jeśli jednak chcemy oryginalnie zaprezentować naszą firmę, możemy sięgnąć po nowoczesne formy reklamy zewnętrznej. Doskonale sprawdzą się na przykład podświetlane kasetony, roll-upy czy potykacze reklamowe dostępne w ofercie Adsystem.

5. Marketing targowy

Dobry marketing wykracza daleko poza internet. Do działań promocyjnych warto także włączyć bezpośredni kontakt z klientem. Doskonałą okazją do tego może być uczestnictwo w targach. Na wydarzenia branżowe zjeżdżają się wyłącznie osoby zainteresowane daną ofertą, dlatego efektywność nie tylko reklamy, ale i sprzedaży jest znacznie większa. Aby strategia marketingowa była jednak naprawdę skuteczna, udział firmy w wydarzeniu należy starannie zaplanować, począwszy od wyznaczenia celów, po określenie wyglądu stoiska. Jeśli chcemy wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć do siebie klientów, warto zainwestować w nowoczesne systemy wystawiennicze.

6. Marketing afiliacyjny

Jakie jeszcze są metody dobrego marketingu? Między innymi partnerski, którego celem jest osiągnięcie obopólnej korzyści. Polega on na tym, że podmioty niemające związku z firmą rekomendują jej produkty lub usługi w zamian za udział w zyskach. Decydując się na marketing afiliacyjny, możemy więc dogadać się z partnerem, że będziemy wyliczali mu prowizję od sprzedaży. Innym rozwiązaniem jest ustalenie stałej stawki za działania klientów dokonane na jego stronie. Czy marketing afiliacyjny działa? Oczywiście, jak zresztą każda reklama. Aby był jednak naprawdę skuteczny, musimy wybrać odpowiednich partnerów, ponieważ tylko tacy zagwarantują nam zyski.