yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Pomysły na eventy dla rodzin z dziećmi

Wiele firm organizuje rozmaite wydarzenia dla swoich pracowników. Często jednak zaproszeni na event goście nie wiedzą gdzie na ten czas mogą zostawić swoje pociechy. Czasem świetnym pomysłem może okazać się impreza, na którą zaprosisz nie tylko Twoich partnerów biznesowych, ale również ich dzieci. Sprawdź kilka pomysłów na eventy dla rodzin z dziećmi i dowiedz się jak sprawić, aby przyjęcia te były jak najbardziej atrakcyjne!

Imprezy dla dzieci – jak zrobić to dobrze?

Organizacja eventu dla jednej, ściśle określonej grupy gości wydaje się być bardzo prosta w porównaniu z wydarzeniem, które musi być atrakcyjne dla całych rodzin. Często dość trudnym może okazać się już na wstępie sam wybór odpowiedniego miejsca na eventy dla dzieci. Nie każdy lokal będzie przyjazny maluchom. Selekcja właściwej sali, hotelu czy centrum konferencyjnego nie będzie spędzać Ci snu z powiek, jeżeli zdecydujesz się przykładowo na piknik w plenerze. Zawsze warto przemyśleć również tę opcję, jeśli tylko pogoda na zewnątrz na to pozwala. W tym artykule omówiliśmy ważne kwestie dotyczące plenerowych imprez. Zarówno tych w skali mikro, jak i makro.

Gdy masz możliwość organizacji imprezy dla dzieci w plenerze, pojawia się nieco więcej możliwości na przeprowadzenie ciekawych gier, które zaangażują każdego uczestnika. Warto jednak zastanowić się czy podczas eventu chcesz zorganizować zabawy integracyjne, a najmłodsi przebywają blisko rodziców czy jednak masz zamiar podzielić towarzystwo? Jeśli postawisz na drugą opcję, dzieci mogą spędzić czas w innej, oddzielonej przestrzeni. W każdym z przypadków, musisz jednak zadbać o każdy szczegół i postarać się, aby Twoje miejsce na event dla rodzin okazało się przyjemne zarówno dla młodszych, jak i starszych gości.

Eventy dla rodzin – zadbaj o atrakcje

Rodzajów niespodzianek i urozmaiceń są setki. Najważniejsze jednak, aby nad całością czuwał doświadczony animator, który będzie wiedział jak zachować się w nieoczekiwanych sytuacjach i w pełni zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Jakie atrakcje najlepiej sprawdzą się podczas imprez dla dzieci?

  • Warsztaty plastyczne (malowanie twarzy, tworzenie biżuterii czy instrumentów). Do realizacji takich zabaw przydadzą się lady ekspozycyjne (tzw. trybunki), na których można nadrukować piękne, bajkowe motywy, przyciągnąć wzrok najmłodszych i zachęcić ich do wspólnej zabawy.

  • Zabawy ruchowe (nauka tańca, zawody sportowe).

  • Warsztaty edukacyjne (nauka logicznego myślenia, kreatywności, spostrzegawczości, planszówki, gry logiczne, puzzle, klocki).

  • Teatrzyk (iluzjoniści, klauni, szczudlarze). Tu dla małych widzów przydadzą się wygodne siedziska (np. kolorowe pufy).

Punkty, w których będzie odbywać się dana zabawa powinny podczas eventu zawsze rzucać się w oczy, ale być również osłonięte przed słońcem czy ewentualnymi opadami deszczu. Tutaj idealnie sprawdzą się dmuchane namioty reklamowe o różnych kształtach. Rozłożysz je szybko i wygodnie bez użycia żadnych narzędzi.

Co oprócz gier i zabaw?

Wspólna zabawa to nie wszystko. Po wielu wrażeniach i pełnych energii rywalizacjach, zarówno dzieci, jak i ich rodzice z pewnością poczują się głodni. Musisz więc podczas takiego eventu zadbać dodatkowo o odpowiedni catering. Nie zapominaj o meblach reklamowych i przemyślanym rozstawieniu i wyeksponowaniu punktów gastronomicznych. W tym wszystkim pomogą Ci wygodne i funkcjonalne rozwiązania adsystem.

Co warto wiedzieć o posiłkach podczas eventów dla rodzin z dziećmi?

  • Stoiska degustacyjne powinny rzucać się w oczy, a najlepiej wywoływać okrzyki zachwytu u najmłodszych łasuchów. Aby osiągnąć “efekt wow” warto zadbać o odpowiednie nadruki na stoiskach. Postaw na barwne wzory i bajkowe motywy lub postaci z popularnych kreskówek.

  • Podczas eventów dla rodzin nie musi być wykwintnie. Grunt, aby posiłki były kolorowe, zdrowe i smaczne. Zarówno same posiłki, jak i wielkość porcji należy dostosować do małych smakoszy.

  • Danie musi być na tyle poręczne, aby każde dziecko mogło sobie z nim samodzielnie poradzić. Mogą to być małe kanapki, umyte owoce pozbawione pestek lub ciekawie podane warzywa.

  • Potrawy nie mogą być za mocno przyprawione, ani za gorące.

  • W pobliżu punktów gastronomicznych rozstaw odpowiednią ilość mebli (przydadzą się m.in. pufy oraz leżaki).

  • Oznacz gdzie znajdują się stoiska degustacyjne. Możesz to zrobić rozstawiając w strategicznych punktach eventu flagi reklamowe lub potykacze, które wskażą kierunek.

Eventy dla rodzin z dziećmi to doskonała okazja do integracji dorosłych ze swoimi pociechami. Jeśli dobrze zadbasz o wszystkie atrakcje, bezpieczeństwo i dobrą atmosferę takiego eventu, to możesz być pewien, że jego uczestnicy będą bardzo zadowoleni. Powodzenia!

 

Przeczytaj również: Degustacja jako forma promocji. Przydatne triki