yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak przygotować restauracje i beach bary do sezonu?

Przygotowując się do letniego sezonu warto pomyśleć o skutecznych i oryginalnych sposobach na reklamę restauracji czy beach baru. Poza działaniami online i tradycyjnym marketingiem, dobrym rozwiązaniem jest postawienie na meble reklamowe, które nie tylko pomogą w promocji, ale zapewnią też dodatkowe miejsca dla gości lokalu.

Przygotowania do sezonu – o czym pamiętać, planując reklamę restauracji

O sukcesie lokalu gastronomicznego stanowi kilka elementów: wysoka jakość serwowanych dań i napojów, kompetentna, przyjazna obsługa, przyjemny klimat oraz dobra reklama restauracji. Jako manager czy właściciel musisz pomyśleć o każdym z tych elementów, przygotowując się do otwarcia sezonu. Jeśli masz już sprawdzony zespół pracowników oraz zaplanowane menu, możesz zająć się wystrojem i promocją. Ułatwi Ci to wykorzystanie mebli reklamowych, które przyciągną uwagę przechodniów i zapewnią dodatkowe miejsca dla gości.

Dbając o skuteczny marketing restauracji wiesz, że klimat miejsca jest bardzo ważny – goście zadowoleni z wizyty na pewno wrócą, zabierając ze sobą znajomych, a być może zostawiając też dobre opinie w internecie – a to jest jedna z najlepszych form reklamy restauracji. Zadbaj w swoim lokalu o przyjemny nastrój, aby było to miejsce, do którego przychodzi się nie tylko po to, by zjeść, ale też by miło spędzić czas. Przed rozpoczęciem sezonu pomyśl o zakupie różnych roślin, obrazów czy plakatów, świateł, kolorowych foteli czy puf reklamowych. Jeśli masz ogródek lub zajmujesz się reklamą w barze bądź beachbarze, koniecznie sprawdź też ofertę leżaków reklamowych, które możesz dowolnie obrandować, wykorzystując logo firmy czy zabawne, wakacyjne hasła.

Meble reklamowe a marketing restauracji – w co warto zainwestować

Planując reklamę restauracji warto postawić na meble reklamowe, które w sezonie letnim świetnie sprawdzą się w ogródkach, tworząc wakacyjny klimat i jednocześnie gwarantując dodatkowe miejsca dla gości. Wygląd takich mebli można dowolnie personalizować, wyróżniając ciekawie ofertę. W promocji pomogą też flagi, potykacze czy trybunki mobilne, które już z daleka przyciągną uwagę przechodniów, wskażą drogę do lokalu i zachęcą do odwiedzin.

Meble reklamowe i gadżety promocyjne, które warto mieć, dbając o dobry marketing restauracji:

  • Flagi reklamowe – świetnie sprawdzają się na deptakach, promenadach czy miejskich rynkach, tworząc reklamę restauracji, która wyróżnia się na tle konkurencji i z daleka przyciąga wzrok przechodniów.
  • Leżaki reklamowe – to bardzo sprytny sposób na zwiększenie liczby miejsc dla gości, którzy w letnie dni chętnie korzystają z restauracyjnych ogródków, odpoczywając na świeżym powietrzu.
  • Mobilna trybunka – stoisko reklamowe może posłużyć jako lada na zewnątrz lokalu, przy której będą przyjmowane zamówienia czy rozdawane karty menu. Możliwość dowolnego nadruku pozwala na stworzenie ciekawej i przyciągającej wzrok reklamy restauracji, która będzie jednocześnie nienachalna. Wydruk można z łatwością wymieniać, odświeżając co jakiś czas ofertę promocyjną.
  • Potykacze klasyczna forma promocji barów i restauracji, które starają się zwrócić uwagę przechodniów i zaprosić ich do środka. Postaw na nowoczesny potykacz, który będzie wyróżniał się dobrą jakością wykonania oraz profesjonalnym wydrukiem.
  • Fotele reklamowe – ciekawa alternatywa dla leżaków i tradycyjnych krzeseł, a jednocześnie pomocne narzędzie w marketingu restauracji. Siedziska z lekkiej pianki poliuretanowej można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc większe lub mniejsze pufy, w zależności od potrzeb i miejsca. Fotele są bardzo wygodne, świetnie sprawdzają się też do wakacyjnych promocji, dzięki możliwości spersonalizowanego nadruku.

Akcesoria reklamowe w barach i beachbarach, które warto mieć

Reklama baru nieco różni się od marketingu restauracji, jednak cel jest taki sam – wypromować lokal, aby goście chętnie go odwiedzali, świetnie spędzając czas. Co więc może pomóc?

Elementy, w jakie warto zainwestować, planując reklamę baru (beachbaru):

  • Brama reklamowa – bardzo oryginalnym pomysłem na reklamę baru jest nadmuchiwana brama z nadrukiem. Sprawdzi się idealnie przy wejściu do beach baru, już z dużej odległości wskazując drogę. Dużą korzyścią jest możliwość wymiany grafiki bez konieczności zakupu nowego systemu, dzięki czemu brama może służyć przez kilka sezonów i reklamować różne wydarzenia.
  • Fotele reklamowe - kolejny pomysł na wygodne miejsce do siedzenia, a jednocześnie jeden z ciekawszych akcesoriów reklamowych w beach barach. Nie są tak często spotykane jak leżaki, przez co mogą być świetnym sposobem na odróżnienie się od konkurencji. Pufy mają dowolność miejsca nadruku, są bardzo wygodne i łatwe do utrzymania w czystości.
  • Nadmuchiwany pylon – ciekawa alternatywa dla flag reklamowych, które też świetnie sprawdzają się w beachbarach, jednak są rzadziej spotykane. Wodoodporny materiał z możliwością nadruku będzie przyciągał wzrok przechodniów i z daleka wyróżniał lokal.