home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Reklama salonu samochodowego - case study współpracy z Toyota Nowakowski

Baner tekstylny Presto Light i kaseton reklamowy LED adFrame Slim to dwa produkty, które wspierały działania promocyjne naszego partnera z branży motoryzacyjnej. Jeśli ciekawi cię, jak przebiegła nasza współpraca z Toyota Nowakowski oraz jak wykorzystać nasze produkty w reklamie samochodów, zapraszamy do lektury najnowszego case study.

Od 10 do 15 czerwca we wrocławskim salonie samochodowym trwały dni otwarte. Toyota Nowakowski przygotowała dla swoich klientów akcję specjalną oraz promocję związaną z prezentacją nowego modelu samochodu Yaris Cross. W ramach współpracy barterowej przygotowaliśmy dwa nośniki reklamy, które wspierały reklamę i działania promocyjne na miejscu w salonie. Celem projektu było w pierwszej kolejności zwrócenie uwagi potencjalnych klientów odwiedzających salon oraz poinformowanie ich o rabacie i zbliżającym się wydarzeniu. Jak przebiegało to w praktyce?

Salon Toyota Nowakowski to nasz wieloletni klient. Wrocławski dealer samochodowy już wielokrotnie korzystał z naszych wyrobów, które wspierają komunikację z klientami w siedzibie firmy. Tym razem wspólnie przygotowaliśmy systemy wystawiennicze, które miały zostać wykorzystane w promocji dni otwartych i nowego modelu Toyoty.

Jakie produkty wykorzystaliśmy w promocji?

Aby założenia kampanii i pozyskanie nowych klientów przez salon były możliwe, przygotowaliśmy dwa produkty: baner tekstylny Presto Light oraz nasz najnowszy kaseton reklamowy LED adFrame Slim.

Baner tekstylny presto Light

Baner tekstylny Presto Light to jeden z naszych sztandarowych wyrobów. Został zaprojektowana jako nowoczesna alternatywa dla klasycznego roll-upa. Baner składa się z aluminiowej konstrukcji łączonej na zatrzaski oraz tekstylnego wydruku, na którym umieściliśmy grafiki przygotowane przez salon samochodowy Toyota Nowakowski. Najważniejsze cechy tego produktu to błyskawiczny i beznarzędziowy montaż oraz wygodny transport. Dzięki nowoczesnej technologii druku grafiki prezentowane na ściance są wyraziste i przyciągają uwagę, co pozwala skutecznie przekazać kluczowe informacje marketingowe. Podczas omawianych działań postawiliśmy na model o szerokości 90 cm.

 

Baner reklamowy tekstylny Presto Light podczas promocji branży motoryzacyjnej

Umiejscowienie baneru tekstylnego w salonie

W salonie Toyota Nowakowski ścianka reklamowa Presto Light została strategicznie umiejscowiona w głównej części ekspozycyjnej, tuż przy wejściu. Taka lokalizacja zapewniła maksymalną widoczność dla wszystkich odwiedzających, zarówno tych, którzy przyszli z zamiarem zakupu, jak i osób przypadkowo odwiedzających salon. Ścianka dzięki grafice, nie tylko przyciągała wzrok, ale także stanowiła centralny punkt informacji o realizowanej akcji.

Kaseton reklamowy LED adFrame Slim

Kaseton reklamowy LED adFrame Slim to najnowszy produkt w ofercie adsystem. Wyróżnia się ultra wąską, aluminiową ramą oraz wbudowanym oświetleniem LED typu Edge double-sided. Ten wolnostojący lightbox z dwustronnym wydrukiem jest znacznie lżejszy od tradycyjnych kasetonów, co ułatwia jego transport. AdFrame Slim zapewnia błyskawiczny montaż konstrukcji i szybką wymianę tekstyliów z grafiką

Lokalizacja kasetonu w salonie

Podobnie jak w przypadku banera tekstylnego, kaseton został umieszczony w głównym holu obok promowanego nowego modelu samochodu. Wszystko po to, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt promocyjny i od progu przyciągać uwagę odwiedzających. W przeciwieństwie do baneru tekstylnego Presto Light, kaseton adFrame Slim dzięki swojemu podświetleniu dodatkowo przyciągał wzrok. Podświetlona konstrukcja natychmiast wyróżnia się na tle innych elementów wystroju, dzięki czemu komunikaty reklamowe są dobrze widoczne zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem.

 

Nośniki reklamy od adsystem w promocji salonu samochodowego

Rola baneru i kasetonu w komunikacji marketingowej salonu Toyota Nowakowski

Wykorzystanie ścianki reklamowej Presto Light i kasetonu adFrame Slim w komunikacji marketingowej salonu Toyota Nowakowski miało za zadanie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Produkty pełniły funkcję nośników informacji i reklamy, pomagając tym samym w efektywnym przekazywaniu wiadomości o dniach otwartych i premierze nowego modelu Toyoty Yaris Cross. Dzięki temu klienci od razu po wejściu do salonu byli świadomi trwających promocji, co zwiększało ich zainteresowanie i zaangażowanie. Ponadto, estetyczny wygląd produktów i efektowna grafika urozmaicały aranżację całej przestrzeni salonu.

Przeczytaj również: Kaseton reklamowy na wymiar w kształcie heksagonu - case study naszej specjalnej realizacji

Jakie inne produkty adsystem są dobrym wyborem do salonów samochodowych?

Efektywna reklama w salonie samochodowym to ważny element dobrze zaplanowanego lejka marketingowego. Od reklamy w mediach społecznościowych czy w Google do wizyty w salonie grupę docelową dzieli długi proces decyzyjny. Gdy klient pojawi się na miejscu niezwykle ważne jest, aby nośniki reklamy i prezentowane samochody sprzyjały podjęciu finalnej decyzjij. Oto kilka produktów z naszej oferty, które mogą być równie dobrym sposobem zwiększenia zainteresowania klientów w firmie zajmującej się motoryzacją.

 

Reklama salonu samochodowego

Brama Tekstylna

Chociaż produkty tego typu kojarzą się głównie z wydarzeniami sportowymi czy targowymi, to bramy tekstylne świetnie sprawdzają się też w branży motoryzacyjnej. Nośnik reklamy tego typu to nowoczesne banery promocyjne, które świetnie nadają się do zaakcentowania określonych stref w salonie samochodowym czy wyróżnienia konkretnych samochodów. Wykonana z lekkiej, ale trwałej konstrukcji i wysokiej jakości tekstyliów brama tekstylna oferuje dużą powierzchnię reklamową, co pozwala na zaprezentowanie np. najważniejszych informacji o danym modelu.

Korzyści:

  • Skuteczna reklama salonu samochodowego i nośnik informacji: brama tekstylna przyciąga wzrok i może być używana do komunikowania kluczowych informacji o promocjach i wydarzeniach.

  • Oznakowanie wnętrza i ułatwienie nawigacji: pomaga kierować klientów do różnych stref salonu, takich jak strefa nowych modeli, serwis czy strefa finansowania.

  • Wyróżnienie produktów: umożliwia efektowne wyeksponowanie najnowszych lub promocyjnych modeli samochodów, tworząc atrakcyjne i zauważalne miejsce ekspozycji.

 

Brama tekstylna - propozycja reklamy w branży motoryzacyjnej

Kasetony reklamowe na ścianę lub podwieszane

Kasetony reklamowe na ścianę to szczególnie efektowne rozwiązanie do prezentacji reklam wewnątrz salonu samochodowego. Dzięki podświetleniu LED, kasetony te zapewniają wyraźny przekaz reklamowy, który jest widoczny nawet z dużej odległości.

Korzyści:

  • Skuteczna reklama salonu samochodowego i nośnik informacji: podświetlane kasetony przyciągają uwagę i skutecznie przekazują informacje o bieżących promocjach, nowych modelach i specjalnych ofertach.

  • Oznakowanie wnętrza i ułatwienie nawigacji: mogą być używane do oznaczania różnych stref salonu, takich jak strefa sprzedaży, serwis czy recepcja, co pomaga klientom w łatwej nawigacji w przestronnym wnętrzu.

  • Estetyczne uzupełnienie wnętrza: kasetony na ścianie dodają nowoczesnego wyglądu i podnoszą estetykę wnętrza salonu, co świetnie koresponduje z technologicznie zaawansowana branżą automotive.

Wykorzystanie odpowiednich nośników reklamy w salonie samochodowym może znacząco zwiększyć efektywność kampanii marketingowych. Banery tekstylne, bramy tekstylne, kasetony reklamowe na ścianę oraz kasetony podwieszane to produkty, które nie tylko poprawiają estetykę wnętrza, ale także skutecznie przekazują informacje o najnowszych ofertach i promocjach. Inwestując w te nowoczesne narzędzia marketingowe, salon samochodowy może wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć więcej klientów, jednocześnie ułatwiając im nawigację i odnalezienie najważniejszych stref w salonie. Dziękujemy za współpracę Toyota Nowakowski. Mamy nadzieję, że reklama salonu samochodowego od adsystem skutecznie wsparła waszą promocję.

Jeśli chcesz współpracować z nami w ramach barteru, skontaktuj się z naszym działem marketingu pisząc na adres: marketing@adsystem.pl