yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Rollupy mogą mieć tyle postaci, ile zastosowań. Z nami przygotujesz idealny!

Łatwość ustawiania, transportu i wielka wszechstronność uczyniła z rollupów jedno z najczęściej stosowanych narzędzi promocyjnych. Aby jednak móc cieszyć się tymi jego zaletami i skutecznością ekspozycji w przekazu w pełni, trzeba zadbać także o stronę wizualną. Okazała plansza otwiera przed kreatywnymi projektantami duże pole do popisu, lecz należy ich pomysłowość ująć w pewne karby. Wówczas rezultat będzie znakomity.

Jakim wymaganiom sprostać musi dany rollup?

Tego typu nośnik treści świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie stać ma tylko przez jakiś czas – z tego powodu właśnie musi on być wykonany nadzwyczaj solidnie, aby ciągłe składanie i rozkładanie jak najdłużej nie robiło na nim większego wrażenia. Koniecznie powinien zapewniać ponadto stabilność, a także elegancki wygląd kasetki, do której zwijana jest plansza. Te podstawowe kwestie nie należą jednak do tych, którymi musimy się wnikliwie zajmować – by mieć pewność, że wykorzystywany sprzęt warunki te będzie spełniał, wystarczy po prostu skorzystać z oferty firmy Adsystem. Włączamy do niej bowiem wyłącznie wyroby odpowiadające najsurowszym standardom jakościowym – rollupy nie stanowią wyjątku. Trzeba jedynie zająć się nadrukiem, to zaś wymaga ustalenia, do czego dany wyrób ma służyć.

Wspominaliśmy w innym wpisie o tym, że nie należy przesadzać z ilością tekstu i to jest zasada, której warto trzymać się zawsze. Niekiedy zachodzi jednak potrzeba, by dany nośnik przekazywał nieco więcej informacji. Jest to wszak świetne narzędzie do tego, by zareklamować się np. we wspólnej przestrzeni obiektów handlowych, jeśli nie można zastosować elementów stałych. Wówczas trzeba ustalić, które treści muszą być widoczne z większej odległości, a które, zapisane mniejszym drukiem, mogą wymagać skrócenia dystansu. Pamiętajmy przy tym, by tych drugich nie zamieszczać dużo poniżej połowy wysokości płachty. Zaprojektowanie udanego rollupa tego typu bywa wyzwaniem – przyda się pomoc dobrego grafika.

Uczyń z każdej przestrzeni wyjątkowe miejsce

Zupełnie inaczej będzie wyglądała postać rollupa, którego rolą jest dekoracja danego miejsca, np. przeznaczonego do wystąpień publicznych, czy będącego reprezentacyjną salą w siedzibie danego przedsiębiorstwa, instytucji czy innego podmiotu. Niekiedy nawet cokolwiek poza logotypem i niezbyt złożonym motywem graficznym, to będzie za dużo – nasza swoboda rośnie tutaj odwrotnie proporcjonalnie do wyjątkowości okazji, której taki rollup ma towarzyszyć. Nadal jednak funkcja reklamowa powinna w większości przypadków być realizowaną w sposób dość ogólny, nie sięgając po zbyt wiele szczegółów dotyczących oferty.

Jak zatem widzimy, jakkolwiek rollupy same w sobie stanowią rozwiązanie niezwykle wszechstronne, nierzadko wskazane będzie wyposażenie się w co najmniej dwa, pełniące odmienne funkcje. Decyduje o nich wszak naniesiona na planszę grafika. O całą resztę, czyli stronę techniczną, zadbaliśmy już my, dostarczając naszym Klientom tylko dobrze sprawdzone rozwiązania.