yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

W jaki sposób można promować firmę produkującą żywność?

Wiele osób uważa, że ​​firma spożywcza nie musi być obecna w Internecie, ale to nie może być dalsze od prawdy. Jeśli masz firmę spożywczą, musisz być na radarze wyszukiwarki Google i być obecny w mediach społecznościowych, aby ludzie mogli Cię znaleźć, ale także zobaczyć Twoje produkty i zdecydować się na ich wybór. Teraz trzeba nie tylko oferować dobre jedzenie, mieć świetny sprzęt kuchenny i wysokiej jakości materiały, ale także rozwijać swój biznes spożywczy dzięki marketingowi cyfrowemu, a nawet wdrażać automatyzację, aby osiągnąć zamierzone cele. W jaki sposób można promować firmę produkującą żywność, aby to było skuteczne?

Twórz treści wizualne

Najlepszym sposobem na promocję twojego biznesu spożywczego są treści wizualne, ponieważ ludzie będą pożądać twojego jedzenia, jeśli zobaczą tak dobre zdjęcia, a gdzie mogą zdobyć twoje jedzenie? Tak! W Twoim sklepie!

Możesz tworzyć własne zdjęcia za pomocą telefonu lub możesz wynająć fotografa, aby wykonał sesję zdjęciową produktu. Pamiętaj tylko, że zdjęcia, które przesyłasz do mediów społecznościowych lub witryny, należą do Ciebie i muszą być wysokiej jakości.

Twórz treści dynamiczne

Pomyśl o swoich klientach, w jaki sposób najprawdopodobniej usłyszą o Twojej marce: radio? Media społecznościowe? Ważne jest, aby rozważyć kanały, przez które można dotrzeć do większości docelowych odbiorców, a następnie skoncentrować się na tym kanale. Pomyśl o tym, Twoi widzowie nie będą mogli posmakować, jak dobre jest Twoje jedzenie na ekranie lub w radiu, ponieważ musisz użyć dynamicznego opisu lub dramatycznej funkcji wizualnej, aby dotrzeć do odbiorców, jak dobre jest to smakuje:

Dynamiczne krótkie filmy w mediach społecznościowych – zaprojektowane tak, aby wywrzeć zamierzony wpływ na Twoich odbiorców (czy to follow, czy zakup konkretnego produktu).

Stwórz własną stronę internetową

Posiadanie własnej strony internetowej to świetne narzędzie do promocji Twojego biznesu, pamiętaj, że jest to miejsce, w którym możesz porozmawiać o swoim biznesie bez inwazyjności. To idealne miejsce, aby porozmawiać o tym, co masz do zaoferowania i umieścić ważne informacje, takie jak lokalizacja, numer kontaktowy, godziny otwarcia, specjalności. Możesz także wykorzystać SEO w swojej strategii marketingu cyfrowego, a nawet SEM, aby pozycjonować swoją witrynę w wyszukiwarkach i w ten sposób być widocznym, gdy dana osoba szuka firmy takiej jak Twoja.

Załóż bloga

Blog to świetny sposób, aby dać Twojej firmie spożywczej głos, osobowość i dzielić się wszystkimi zabawnymi i interesującymi historiami, które mogą zainteresować Twoich klientów. Jest to również świetny sposób na dzielenie się swoją wiedzą, taką jak przepisy kulinarne i sztuczki kuchenne.

Pamiętaj, że możesz prowadzić swój blog tak prosty lub tak złożony, jak tylko chcesz, nie jest konieczne publikowanie postów przez cały czas, ale ważne jest, aby być stałym, aby ludzie byli na bieżąco.

Reklamuj zdrowe aspekty swojej żywności

Wiele lokalnych produktów spożywczych jest uprawianych, pozyskiwanych i pakowanych inaczej niż produkty dostępne w masowej produkcji. Informacje na ten temat to ogromna szansa na ciekawe promowanie lokalnej firmy spożywczej. Musisz tylko edukować klienta o korzyściach i wartości, jaką wnosisz. Lokalna żywność jest nie tylko zdrowsza, ale prawdopodobnie ma o wiele więcej korzyści zdrowotnych. Wystarczy je wymienić i edukować swój rynek docelowy.

Co więcej, większość lokalnej kuchni zawiera naturalne składniki pozyskane w określonych miejscach zamiast sztucznych dodatków do żywności. To jeszcze bardziej zwiększa lokalne korzyści zdrowotne żywności. Zwróć też uwagę odbiorcy na ekologiczne pakowanie lokalnej żywności czy pochodzenie konkretnych produktów. Podkreślaj takie elementy podczas reklamowania swoich produktów spożywczych, aby przyciągnąć osoby świadome najwyższych korzyści zdrowotnych w spożywanej żywności.

Współpracuj z influencerami

Kiedy dopiero rozpoczynasz działalność w branży spożywczej, może być trudno wygenerować szum na jej temat i zdobyć klientów na samym początku. Dlatego świetnym sposobem na marketing Twojej firmy jest współpraca z influencerami. Ale pamiętaj, że wiele osób kupuje fałszywych obserwujących i fałszywe zaangażowanie, więc zanim skontaktujesz się z daną osobą, upewnij się, że jest to prawdziwy influencer, który ma już solidną bazę zwolenników i jego światopogląd jest zgodny z Twoją firmą.

Możesz poprosić ich o stworzenie treści dotyczących Twojej firmy, abyś mógł je opublikować we własnym profilu, a także możesz poprosić ich o promowanie ich na różnych kanałach. Innym świetnym pomysłem jest współpraca z blogerem, ponieważ może on również zostawić Ci recenzję, a on może podzielić się swoim prawdziwym doświadczeniem w Internecie.

Daj spróbować siebie

Wyjdź na ulice (do sklepów lub centrów handlowych) z bezpłatnymi próbkami swoich najsmaczniejszych smakołyków. Jeśli możesz, dodaj mieszankę słodkich i pikantnych opcji, aby trafić do jak największej liczby kubków smakowych. Uwzględnij różnorodne produkty, aby zapytać ludzi, jakie jedzenie im się podoba, a następnie „Mamy coś takiego; chodź i skosztuj tego!”

Wydaj trochę pieniędzy i zrób dużą partię, aby ruszyć na ulice w porze lunchu. Tak, to niesamowite, gdy dostajesz darmową miskę zupy lub kawałek ciasta i dlatego Twoja marka pozostanie w świadomości ludzi – ale nie w ich gardłach!

Zapewnij warunki do bezpłatnych próbek, które mogą przynieść korzyści Twojej firmie. Na przykład zaoferuj darmową próbkę – przyzwoitej wielkości – w zamian za zapisanie się do newslettera, zabranie wizytówki lub obserwowanie Cię w mediach społecznościowych (kody QR mogą się przydać).

Jak zostać zauważonym w takiej chwili? Dzięki stoiskom degustacyjnym, które mają różne kształty i wielkości, ale łączy je jedno – są widoczne z daleka, a także wygodne dla hostessy i potencjalnych klientów.