yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak zwiększyć prestiż firmy na targach i konferencjach

Udział w targach, konferencjach, czy innych eventach dla firm to dobra okazja do zdobycia nowych klientów oraz podniesienia rozpoznawalności marki. Biorąc udział w takich wydarzeniach, pamiętaj, by odpowiednio się przygotować, myśląc o każdym szczególe stoiska i sposobie prezentacji – dzięki temu Twoja firma będzie mieć większe szanse, by zapaść w pamięć i świadomość potencjalnych klientów.

Czy warto brać udział w eventach dla firm?

Rozwój każdej firmy wiąże się z prowadzeniem działań promocyjnych i wizerunkowych, które istotnie przyczyniają się do poszerzania grona klientów, partnerów biznesowych oraz pracowników. Eventy dla firm, obecność w internecie, reklamy w outdoorze, czy mediach to sprawdzone sposoby na zwiększanie rozpoznawalności marki.

Warto korzystać z różnych sposobów promocji, nie ograniczając się do jednego kanału dotarcia do odbiorcy i pamiętając jednocześnie o dostosowaniu przekazu do specyfiki branży oraz grupy docelowej. Przemyślany i dobrze zaplanowany udział firmy w wydarzeniach branżowych może się bardzo opłacić, jest to bowiem idealna okazja do tego, by lepiej poznać swoją grupę docelową, usłyszeć jej opinie i pytania oraz wzmocnić wizerunek silnej, wiarygodnej marki. Podczas targów, czy konferencji firmę reprezentują jej pracownicy, opowiadając o szczegółach oferty i możliwościach współpracy. W dużej mierze to właśnie od nich zależy jak Twoja firma zostanie zapamiętana, dlatego warto do takiego eventu odpowiednio się przygotować.

Sposób na promocję firmy: targi branżowe

Udział w targach branżowych to świetny sposób na wypromowanie firmy i zwiększenie jej rozpoznawalności. Jednak poza samym udziałem, ważny jest też sposób, w jaki się zaprezentujesz – zarówno wizualnie, jak i merytorycznie. Stoisko targowe powinno wyglądać profesjonalnie i być funkcjonalne dla pracowników oraz odwiedzających je gości. Pamiętaj, że na pozytywny odbiór Twojej firmy ma też wpływ wygląd, wiedza i komunikatywność wystawców oraz to, jakimi akcesoriami się posługują. Bardzo ważna jest tutaj spójność – wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać, tzn. zabudowa stoiska, stroje pracowników, materiały promocyjne, czy gadżety firmowe. I nie chodzi tutaj o to, by na każdym elemencie było duże i krzykliwe logo, choć oczywiście w sposób nieprzesadzony powinno się pojawiać. Ważne jest natomiast, by każdy szczegół był przemyślany – nie będzie dobrze wyglądać, jeśli np. jeden pracownik wystąpi w t-shircie z nadrukiem, a drugi w koszuli i marynarce lub gdy rozdawane przy stoisku materiały będą zbiorem z różnych kampanii, nienawiązujacych do siebie w żaden sposób. Spójność, konsekwencja, profesjonalnie przygotowane materiały i oryginalna zabudowa stoiska pomogą zwiększyć prestiż firmy, a także pozwolą budować w świadomości potencjalnych klientów, czy partnerów biznesowych obraz wiarygodnej, silnej i godnej zaufania marki.

Wyróżnij swoją firmę – konferencje i eventy to do tego świetna okazja

Organizacja konferencji dla firm wymaga odpowiedniego przygotowania z dużym wyprzedzeniem. Jako wystawca również powinieneś zacząć planować szczegóły udziału w takim wydarzeniu co najmniej kilka tygodni wcześniej, by mieć czas na zaprojektowanie stoiska i materiałów promocyjnych czy przygotowanie gadżetów firmowych. Podczas eventów dla firm wśród materiałów najczęściej pojawiają się:

  • długopisy firmowe;
  • ulotki i foldery;
  • notesy i teczki;
  • smycze z logo;
  • torby materiałowe z nadrukiem;
  • breloki do kluczy.

Jak więc się wyróżnić spośród innych wystawców? Zacznij od gadżetów firmowych – notes, czy długopis na pewno przyda się każdemu, ale postaraj się wybrać oryginalny model, który nie będzie powtarzał się na co drugim stoisku. Może zamiast smyczy lub breloka postaw na gadżet, który będzie nawiązywał do Twojej branży i pozwoli potencjalnym klientom lepiej poznać Twoją firmę. Przygotuj też funkcjonalne, stabilne i profesjonalne stoisko – nie bój się wyróżnić, np. wykorzystując oświetlenie LED, czy wygodne meble reklamowe. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie modułowej zabudowy Multiframe, którą można dostosowywać do własnych potrzeb – dzięki temu stworzysz własną, oryginalną przestrzeń, w której znajdą się np. półki, zawieszki, czy sprytne kantorki, w których będziesz mógł umieścić niezbędne podczas eventu dla firm materiały. Dużą swobodę w projektowaniu stoiska da Ci też nowoczesny system zabudowy Mframe, który umożliwia całkowitą modyfikację w zależności od potrzeb. Dzięki dobremu przygotowaniu, możesz znacząco podnieść prestiż i rozpoznawalność swojej firmy – pokazując się jako dobrze przygotowany profesjonalista, tak też zostaniesz zapamiętany.