yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Kasetony świecące jako forma reklamy w salonach i dużych sieciach

W dzisiejszych czasach reklama towarzyszy nam niemal na każdym kroku, dlatego trzeba znaleźć sposób, aby wyróżnić się w morzu standardowych form promocji. Dziś skupimy uwagę na kasetonach podświetlanych, które przyciągają wzrok i zapadają w pamięć klientów. Idealnie sprawdzają się w salonach samochodowych czy dużych sieciach sklepów, gdzie mogą jednocześnie reklamować ofertę firmy i zwiększać świadomość marki u odbiorców.

Co warto wiedzieć o kasetonach podświetlanych?

Kasetony podświetlane mają setki możliwych zastosowań i sprawdzą się niemal w każdej branży, szczególnie w dużych punktach sprzedaży, gdzie klient bezpośrednio spotyka się z marką i podejmuje decyzje zakupowe, często tak duże, jak np. zakup nowego samochodu w salonie. Warto postawić tu na reklamę świetlną, która może pomóc w podjęciu decyzji, przedstawiając zalety oferty oraz budując obraz rzetelnej, sprawdzonej firmy.

Wyróżnik kasetonów świetlnych to oczywiście obecność oświetlenia LED, ale też to, że są lekkie, proste w montażu i bez problemu można wymieniać w nich grafiki. Kaseton LED jest całościowo, równomiernie oświetlony, dzięki czemu lightbox już z daleka zwraca na siebie uwagę. Grafikę można wymienić, a cały kaseton rozmontować i zmontować ponownie w innym miejscu, bez użycia narzędzi. Jest to produkt wielofunkcyjny, prosty w obsłudze i szybko rzucający się w oczy.

Kasetony świetlne jako forma reklamy

 

Rozmaite formy reklamy docierają do odbiorców każdego dnia, dlatego jako przedsiębiorca wybierz dla siebie taką, która pozwoli Ci wyróżnić firmę i konkretne produkty na tle konkurencji oraz łatwo wpadnie w oko klienta. Pomocne w tym będą kasetony świetlne, które mogą mieć charakter reklamowy, wizerunkowy i informacyjny. Sposobów ich wykorzystania jest bardzo dużo, a dzięki różnym wymiarom i opcji łączenia ze sobą kilku kasetonów, mamy też nieograniczone możliwości wystawiennicze.

Kasetony podświetlane idealnie sprawdzą się np. w salonach samochodowych czy dużych sieciach sklepów, gdzie poza przekazaniem informacji o ofercie, ważne jest także budowanie świadomości marki jako sprawdzonej, profesjonalnej i solidnej. W salonach samochodowych potencjalni klienci często spędzają dużo czasu, zanim podejmą decyzję o zakupie, dlatego warto zadbać o to, żeby wykorzystać ten czas na zbliżenie ich do marki, wzbudzenie zaufania i poczucia pożądania produktu. Profesjonalne, rzucające się w oczy kasetony świecące ze zdjęciem wymarzonego samochodu, zostaną zauważone przez odbiorcę i zaczną oddziaływać na jego wyobraźnię, nawet nieświadomie, wspomagając jednocześnie decyzję o zakupie.

Z kasetonów LED z powodzeniem skorzystają też duże sieci sklepów, gdzie oferta często się zmienia i jednocześnie trzeba reklamować wiele różnych produktów. Lekkie kasetony świetlne, w których błyskawicznie można wymienić grafikę, będą idealne przy sezonowych zmianach oferty czy specjalnych promocjach, które należy wyróżnić na terenie sklepów. Napotkana przez klientów reklama z atrakcyjną grafiką pomaga wzmocnić przekaz firmy – większość ludzi należy do tzw. wzrokowców i zapamiętuje to, co przyciąga ich uwagę oraz pozytywnie wyróżnia się wśród standardowych reklam.

Kaseton LED – jaki wybrać?

Przed zakupem kasetonów podświetlanych warto zwrócić uwagę na 4 podstawowe wyróżniki:

Rozmiar

Wśród kasetonów świetlnych dostępnych jest wiele popularnych formatów, jak np. 85x200, 100x200, 100x250 cm, ale jest też możliwość zamówienia kasetonu LED w indywidualnie dobranym formacie. Wybierając rozmiar, należy przemyśleć, w jakich sytuacjach będzie firmie przydatna reklama i kasetony dobierać pod tym kątem.

Waga

W przypadku, gdy kasetony będą używane najczęściej podczas eventów czy dni otwartych w salonie, poza rozmiarem dobrze jest też sprawdzić wagę produktu oraz sposób montażu. Większość modeli jest stosunkowo lekka, jednak zawsze najlepiej jest dobrać parametry danego kasetonu LED do własnych potrzeb.

Sposób montażu

Szukając wolnostojących kasetonów świecących najlepiej postawić na te, które można szybko i prosto zmontować. Reklamy kasetonowe mogą być wykorzystywane wielokrotnie z różnymi grafikami, dlatego ich wymiana nie powinna zajmować dużo czasu, ani być trudna do wykonania. Warto postawić więc na model, do montażu którego nie potrzeba żadnych narzędzi.

Podświetlenie jednostronne lub dwustronne

Pozostaje jeszcze wybór między kasetonem podświetlanym jednostronnym a dwustronnym. W sieciach sklepów, salonach samochodowych czy przychodniach i klinikach dobrze sprawdzą się oba rodzaje, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb. Kasetony świecące jednostronne najczęściej wybiera się, gdy mają być przytwierdzone do ściany lub wykorzystane jako tło, natomiast dwustronne mogą stanąć w każdym miejscu pomieszczenia i z różnych stron będą świetnie widoczne, nawet z dużej odległości.