home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Obrazy podświetlane w aranżacji wnętrz - pomysły na wykorzystanie paneli świetlnych w mieszkaniu?

Szukasz ciekawej alternatywy dla klasycznych obrazów? Postaw na panele oświetleniowe, czyli obrazy led. Dzięki nim nie tylko urozmaicisz stylizację wnętrza, ale też zystaksz dodatkowe, oświetlenie boczne. Zobacz, jak wykorzystać obrazy podświetlane w stylizacji mieszkania lub biura.

Podświetlane obrazy na ścianę - jak są wykonane?

Panele ledowe z oferty adsystem są osadzone na aluminiowej ramie. Złożenie produktu jest bardzo proste i nie wymaga zastosowania jakichkolwiek narzędzi. Poszczególne elementy konstrukcji są oznaczone, więc łatwo je dopasujesz, dlatego poradzisz sobie z tym zadaniem, nawet jeśli nie masz doświadczenia w pracach manualnych. W tylnej części konstrukcji znajduje się kurtyna z diodami, która zapewnia równomierne oświetlenie wydruku. To właśnie dzięki niej obraz prezentuje się tak efektownie i wyjątkowo.

Gdzie wykorzystasz obraz podświetlany led?

Obrazy podświetlane

 

Panele oświetleniowe w formie obrazów ściennych to uniwersalne elementy wystroju wnętrz. Możesz je z powodzeniem wykorzystać w różnych pokojach. Oto kilka naszych propozycji, na nowoczesne panele ścienne z oświetleniem led w twoim mieszkaniu.

Obraz led w sypialni

Aranżacja sypialni powinna sprzyjać relaksowi. Meble, dekoracje oraz oświetlenie muszą wspólnie kreować atmosferę rozluźnienia i odpoczynku. Obrazy podświetlane będą dobrym uzupełnieniem takiej przytulnej stylizacji z kilku powodów. Po pierwsze, wydruk na materiale, podobnie jak inne tekstylia, sprawi, że w pomieszczeniu nie będzie unosił się nieprzyjemny pogłos. W efekcie poprawi się akustyka pomieszczenia. Co więcej, przyjemne, zmiękczone przez materiał światło możesz potraktować jako dodatkowe oświetlenie boczne. To ważne, zwłaszcza jeśli przed snem lubisz zatopić się w lekturze książek.

Podświetlane obrazy na ścianę do salonu

Chociaż mówi się, że kuchnia jest sercem domu, to z reguły najwięcej dzieje się w salonie. To właśnie w pokoju dziennym odpoczywasz i spędzasz czas z gośćmi. Dlatego tak ważny jest niepowtarzalny klimat, który możesz wykreować m.in. za pomocą dekoracji i oświetlenia. Podświetlane obrazy ścienne to idealna alternatywa dla swoich klasycznych odpowiedników. Obraz led możesz zawiesić np. nad sofą i w ten sposób ozdobić oraz zaakcentować strefę wypoczynkową. Ciekawym pomysłem może być wplecenie obrazu podświetlanego w większą galerię ścienną. Połączenie takich nowoczesnych dekoracji z tradycyjnymi plakatami i ramkami może dać zaskakujący efekt aranżacyjny.

W stylizacji salonu świetnie sprawdzi się element dekoracyjny w formie obrazu led z grafiką przedstawiającą twoje ulubione zdjęcie np. widok, który szczególnie zapadł ci w sercu. Piaszczysta, rajska plaża, tropikalny las czy górzysty krajobraz - to może być strzał w dziesiątkę. Co więcej, obrazy natury będą dobrym sposobem na kreowanie atmosfery sprzyjającej relaksowi, ponieważ przyroda wywołuje pozytywne skojarzenia.

Panele świetlne na ścianę w pokoju dziecięcym

Kolejny dobry pomysł na obrazy podświetlane na ścianę, to zastosowanie produktów tego typu w wystroju pokoju dziecięcego. W ten sposób możesz nie tylko ozdobić pomieszczenie i sprawić, że będzie jeszcze przytulniejsze. Oświetlenie led może się przydać, jeśli twoja pociecha nie lubi zasypiać przy zgaszonym świetle. System oświetlenia led zamontowany w naszym obrazie emituje przyjemne światło, które nie będzie przeszkadzać podczas zasypiania. 

Obraz led jako oświetlenie pomocnicze w ciągu komunikacyjnym

Oświetlenie pomocnicze, to ważny element wnętrzarskiej układanki, jaką jest dobór punktów świetlnych do stylizacji pomieszczeń. Nasze panele ścienne led świetnie sprawdzą się w tej roli. Obraz led możesz umieścic np. w ciągu komunikacyjnym np. korytarzu lub na klatce schodowej. Oświetlenie led zmiekczone dodatkowo przez tekstylny materiał oświetli wnętrze na tyle, aby możliwe było bezpieczne poruszanie się po nim, bez konieczności włączania światła głównego. To szczególnie praktyczne rozwiązanie, jeśli wśród domowników znajdują się dzieci. Takie rozwiązanie pozwoli też pominąć np. kinkiety, ponieważ światło emitowane przez obraz może je zastąpić.

Obrazy ścienne led

Jak wyeksponować panele świetlne na ścianę?

Zastanówmy się teraz, jak wpleść panele ścienne z led do stylizacji pomieszczenia. Aby cała ta wnętrzarska układanka zakończyła się sukcesem w postaci udanej stylizacji, panele led z twoimi personalizowanymi wydrukami muszą być dobrze wyeksponowane, a tło na jakim się znajdą, powinno się z nimi komponować. Oto kilka naszych inspiracji.

  • Panele ścienne z led i beton architektoniczny
    Dobrym pomysłem na podkreślenie obrazu podświetlanego jest dekoracyjna powierzchnia na ścianach. W ten roli znakomicie sprawdzi się beton architektoniczny. Dekoracyjne zaprawy tego typu z reguły utrzymane są w szarej lub grafitowej tonacji. To uniwersalna kolorystyka, na tle której dobrze prezentować się będzie twój obraz podświetlany led, niezależnie od motywu na wydruku. Co więcej, światło emitowane przez obraz subtelnie podkreśli strukturę betonu i zwiększy walory dekoracyjne całości.

  • Panele oświetleniowe i sztukateria ścienna
    Dekoracyjne lamele ścienne to jeden z trendów, który króluje w aranżacji wnętrz. Listwy ułożone w ciekawe kompozycje dodają aranżacji sznyt klimatu retro i sprawiają, że nawet pomalowana na biało ściana, prezentuje się naprawdę efektownie. W takim połączeniu możesz zamontować właśnie obraz led. Rama ze sztukaterii będzie dodatkowo podkreślać obraz led.

  • Panele led powieszone na linkach pod sufitem
    Co ciekawe, nasze panele led mają też mozliwość montażu nie tylko na ścianie, ale także pod sufitem. Obraz możesz zawiesić na linkach za pomocą haków osadzonych w sklepieniu pomieszczenia. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz udekorować ściankę boczną kominka lub inną powierzchnię, w której nie można wywiercić otworów montażowych.

Obraz ścienny led