home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Ścianki reklamowe Vario Light i Premium – którą wybrać?

Ścianki tekstylne Vario to jeden z najbardziej popularnych systemów wystawienniczych dostępnych w naszej ofercie. Są lekkie, mobilne i wielofunkcyjne. Ale którą wersję wybrać – Light czy Premium? W tym artykule przyjrzymy się obu typom ścianek, ich cechom wspólnym oraz różnicom, a także podpowiemy, który model wybrać w zależności od potrzeb promocyjnych.

 

 

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie cechy wspólne mają wszystkie ścianki tekstylne,

  • czym różnią się modele Light od wersji Premium,

  • jaką ściankę wybrać w zależności od potrzeb promocyjnych marki.

 

Ścianki Light i Premium – co je łączy?

Ścianki reklamowe tekstylne to podstawowy element skutecznych kampanii promocyjnych. Łatwość montażu, trwałość i estetyka sprawiają, że stanowią one stały element stoisk na targach, promocjach i innych wydarzeniach branżowych. Personalizowane grafiki zapewniają doskonałą widoczność marki, przyciągając uwagę potencjalnych klientów.

 

W ofercie adsystem znajdują się dwa typy ścianek tekstylnych Vario – Light i Premium. Niezależnie od wybranego modelu, oba typy charakteryzują się wysoką jakością wykonania i funkcjonalnością. Sprawdźmy, co jeszcze łączy te dwa warianty.

Aluminiowa konstrukcja

Ścianki tekstylne Vario oparte są na aluminiowej konstrukcji. Ten materiał zapewnia zarówno ich lekkość, jak i wytrzymałość. Poszczególne profile aluminiowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić stabilność całej struktury, co jest szczególnie istotne podczas intensywnego użytkowania na targach czy konferencjach. Dodatkowo, aluminium jest wyjątkowo odporne na korozję, dzięki czemu produkty mogą pełnić swoją rolę przez długi czas.

Tekstylny wydruk

Wydruki na ścianki Vario przygotowywane są na materiałach tekstylnych. Materiały te, nakładane na konstrukcję z góry i zapinane na dole, są wyjątkowo łatwe w montażu i demontażu. Cechują się także elastycznością, dzięki czemu dokładnie opinają konstrukcję ścianki. Grafiki drukowane na materiałach są w pełni personalizowane i dostosowane do potrzeb klienta. Z kolei ekologiczna metoda druku sublimacyjnego sprawia, że kolory na tekstyliach są żywe i odporne na blaknięcie.

Łatwość montażu

Montaż ścianek Vario jest bardzo intuicyjny. Aluminiowe profile łączy się za pomocą zatrzasków, co eliminuje konieczność użycia narzędzi. Taki system sprawia, że przygotowanie stoiska na targach czy innych wydarzeniach odbywa się szybko i sprawnie. Każdy element konstrukcji jest oznakowany, co dodatkowo upraszcza cały proces montażu, nawet dla osób bez doświadczenia technicznego.

 

ścianki reklamowe tekstylne vario

 

Przegląd ścianek tekstylnych w ofercie adsystem

Podstawą wszystkich produktów Vario w ofercie adsystem jest konstrukcja aluminiowa. Do produkcji ścianek używamy profili o dwóch różnych średnicach – 34 lub 43 mm. Każdy z nich ma swoje własne zalety i przeznaczenie. Ten pierwszy stosowany jest w modelach Light, a drugi – w wersjach Premium.

Ścianki Light

Modele Light posiadają profile aluminiowe o szerokości 34 mm, więc ich konstrukcja jest bardzo lekka. W efekcie doskonale sprawdzają się w przypadku częstych zmian lokalizacji. Jeśli regularnie prowadzisz działania promocyjne w różnych punktach, postaw na ścianki tego typu.

 

Wśród dostępnych ścianek Light znajduje się m.in. bestsellerowy model adWall Vario Presto Light. To tekstylna ścianka, która stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych roll-upów.

 

Następny wariant, adWall Vario Prosta Light to lekki, prosty model, idealny na targi i konferencje, gdzie mobilność i szybki montaż są kluczowe. Dzięki niskiej wadze jest łatwy w transporcie, a prosty design pozwala na zastosowanie w różnych scenariuszach promocyjnych.

 

Z kolei adWall Vario Łukowa Light świetnie sprawdzi się jako tło na eventach, przyciągając uwagę swoją nietypową formą. Łukowy profil nadaje jej elegancji, jednocześnie zachowując wszystkie zalety lekkiej konstrukcji.

 

ścianka łukowa vario

 

Ścianki Premium

Ścianki Premium to modele oparte na konstrukcji o szerszych profilach aluminiowych. Rurki o średnicy 43 mm są nieco cięższe, a przez to bardziej stabilne. Dlatego produkty z tej kategorii będą lepszym wyborem na długoterminowe instalacje lub na bardzo zatłoczone wydarzenia, podczas których wiele osób gromadzi się lub przechodzi obok danego stoiska.

 

Model adWall Vario Prosta Premium to prosta ścianka tekstylna, idealna na prestiżowe eventy. Grubsze profile aluminiowe zapewniają jej dodatkową stabilność, co jest kluczowe w miejscach o dużym natężeniu ruchu i aktywności. 

 

Z kolei adWall Vario Łukowa Premium to, podobnie jak w wersji Light, ścianka o profilu łukowym. Wariant o cięższej konstrukcji doskonale sprawdzi się na wydarzeniach o dużej intensywności, zapewniając stabilność i estetyczny wygląd reklamy.

 

ścianki łukowe vario

 

Light czy Premium – jaką ściankę wybrać?

Wybór odpowiedniej ścianki reklamowej zależy od specyficznych potrzeb twojej kampanii promocyjnej. Przyjrzyjmy się, w jakich sytuacjach sprawdzą się poszczególne modele.

Krótkoterminowe kampanie

Jeżeli twoja kampania reklamowa jest krótkoterminowa, ścianki Light będą doskonałym rozwiązaniem. Są ekonomiczne, a jednocześnie skuteczne w przyciąganiu uwagi odbiorców. Niska waga i łatwość montażu pozwalają na szybkie ustawienie i demontaż, co jest kluczowe przy częstych zmianach lokalizacji.

Długoterminowe instalacje

W przypadku długoterminowych kampanii reklamowych lub stałych instalacji, lepszym wyborem będą ścianki Premium. Ich solidna konstrukcja zapewnia większą stabilność i trwałość, co jest kluczowe przy dłuższym użytkowaniu.

Częste zmiany lokalizacji

Jeśli często przenosisz swoje stoisko na różne eventy, wybierz ścianki Light. Ich lekka konstrukcja oraz łatwość montażu oszczędzą twój czas i wysiłek.

Prestiżowe eventy

Na ważnych wydarzeniach, gdzie liczy się każdy szczegół, warto postawić na ścianki Premium. Ich wytrzymałość i elegancki wygląd przyciągną uwagę i zrobią doskonałe wrażenie na odbiorcach.

Konferencje prasowe

Konferencje zazwyczaj odbywają się w dynamicznych warunkach i nieraz wymagają częstych zmian miejsca promocji. W takich warunkach najlepiej sprawdzą się modele Light. Lekka ścianka może być z łatwością przeniesiona w nowe miejsce – zarówno w gotowej, rozłożonej formie, jak i spakowana w torbę transportową.

Wystawy i galerie

W galeriach sztuki, gdzie ścianka musi stanowić trwały element ekspozycji, najlepszym rozwiązaniem będą modele Premium. Stabilna konstrukcja pozwoli na długotrwałą i efektowną prezentację informacji o wystawach, dziełach sztuki czy autorach i artystach.

Lokale usługowe

Jeśli planujesz promocję w sklepie lub lokalu usługowym, ścianki Light będą doskonałym nośnikiem informacji o oferowanych usługach lub sprzedawanych produktach.

Biura i przestrzenie komercyjne

Ścianki Vario mogą pełnić rolę elementów dekoracyjnych i informacyjnych w biurach i przestrzeniach komercyjnych, gdzie liczy się nie tylko funkcjonalność, ale i elegancki wygląd. Mogą być używane do tworzenia stref prywatności, wydzielania przestrzeni oraz jako nośniki informacji o firmie. W tym przypadku oba modele sprawdzą się równie dobrze.

 

ścianka tekstylna vario

 

Ścianki reklamowe tekstylne Vario – podsumowanie

Wybór między ściankami Vario Light a Premium zależy od specyficznych potrzeb twojej kampanii reklamowej. Obie wersje oferują wiele korzyści, jednak różnią się wagą i zastosowaniem. 

 

Ścianki Light sprawdzą się w krótkoterminowych i mobilnych kampaniach, podczas gdy ścianki Premium będą idealnym rozwiązaniem na długoterminowe i prestiżowe instalacje. Niezależnie od wyboru, ścianki reklamowe Vario od adsystem to niezawodne narzędzie promocyjne, które skutecznie przyciągnie uwagę klientów i zapewni profesjonalny wizerunek twojej marki.