yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak wybrać ściankę reklamową? Kompletny przewodnik

Znaczenie ścianek reklamowych w marketingu

W marketingu bezpośrednim gra toczy się o wysoką stawkę, czyli uwagę klienta. W miejscach, gdzie odbywają się promocje, czyli na targach, eventach czy w centrach handlowych, odbiorcy spotykają się z szeregiem najróżniejszych bodźców. Ścianka reklamowa to jeden ze sprawdzonych sposobów, aby wybić się na tle konkurencji i wygrać ten trudny wyścig o uwagę odbiorców. Ścianka tekstylna czy pop-up stanowi skuteczny nośnik informacji, jest jak sygnał, który wysyłasz w świat. Na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia masz tylko kilka sekund, a produkty takie, jak omawiane tu ścianki, mogą ci w tym pomóc.

Dlaczego warto zainwestować w ściankę reklamową?

Ścianki tekstylne oraz inne oferowane przez nas systemy znajdują zastosowanie podczas najróżniejszych eventów. Możesz je z powodzeniem wykorzystać w trakcie promocji w galerii handlowej czy sklepie lub zabrać na targi, jako element stoiska. Nasze ścianki reklamowe sprawdzają się także jako element komunikacji wewnątrz firmy. Za ich pomocą można promować akcje specjalne, czy wykorzystać je jako tablice informacyjne. Co więcej, omawiane tu produkty wykorzystasz w siedzibie swojej firmy na wiele innych sposobów np. jako ściankę do recepcji czy poczekalni. Jakby tego było mało, ścianka tekstylna to także dobry wybór na najróżniejsze konferencje i spotkania branżowe, gdzie może być tłem dla przemawiających prelegentów.

 

Ścianka reklamowa w centrum handlowym

 

Rodzaje ścianek reklamowych

Zanim przystąpisz do wyboru konkretnego rozwiązania, zobacz, jakie ścianki reklamowe znajdziesz w naszej ofercie.

Ścianka tekstylna

To jeden z najchętniej wybieranych przez naszych klientów produktów. Konstrukcje tego typu składają się z kombinacji aluminiowych profili oraz tekstylnego wydruku. To uniwersalne produkty, które znajdują zastosowanie w najróżniejszych okolicznościach: na promocjach, targach, konferencjach czy w biurach. Co ważne, ścianki tekstylne dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kształtach, dlatego można łatwo dostosować je do swoich potrzeb.

Montaż takich ścianek odbywa się bardzo intuicyjnie - aby połączyć stelaż wystarczy zestawić ze sobą poszczególne, oznaczone elementy. W efekcie, aby wznieść ściankę, nie trzeba stosować jakichkolwiek narzędzi. Ważną cechą ścianek tego typu jest niewielka waga. Dzięki temu przenoszenie ścianki tekstylnej jest bardzo wygodne.

Zwieńczeniem ścianek jest wydruk z personalizowanymi grafikami. Co ważne, założenie wydruku na konstrukcję również jest bardzo proste, a w przypadku mniejszych modeli, można to zrobić nawet samodzielnie. Wydruk z grafiką zapewnia skuteczny przekaz reklamowy, ale musisz wiedzieć, że ścianka reklamowa tego typu może ci służyć przez długi czas. Materiał, na którym przygotujemy nadruk sublimacyjny, można prać w pralce automatycznej w temperaturze 30 stopni C.

Ścianki pop-up

To klasyczne systemy wystawiennicze, które sprawdzają się świetnie jako elementy stałej ekspozycji. Ich konstrukcja opiera się na harmonijkowym stelażu, a wydruki są umieszczone są na elastycznych foliach PCV. Rozkładanie systemów reklamowych tego typu jest nieco trudniejsze, niż w przypadku opisanych wyżej tekstylnych odpowiedników. Aby wznieść konstrukcję, należy rozłożyć stelaż oraz zamontować wydruki za pomocą magnetycznych zaczepów. Będą zatem dobrym wyborem, jeśli szukasz ścianki, która będzie stała np. w siedzibie twojej firmy jako stały element wystroju.

 

Ścianka banerowa

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ścianek reklamowych?

Zastanówmy się teraz, jakie konkretne wymagania powinna spełniać dobrze dobrana ścianka reklamowa. Przeanalizuj dokładnie swoje potrzeby i odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań: gdzie i w jakich okolicznościach będziesz korzystać ze ścianki? Czy będziesz się z nią często przemieszczać i prowadzić prezentacje w różnych miejscach? Czy może ścianka reklamowa ma stać stale w tym samym miejscu? Oto kilka dodatkowych aspektów, które warto przemyśleć.

Materiał: wytrzymałość i trwałość

Ścianka tekstylna czy pop-up z wydrukami na folii PCV? Chociaż oba rozwiązania są trwałe i zapewniają skuteczny przekaz reklamowy, to trzeba pamiętać, że na targach i promocjach zawsze dzieje się dużo. To oznacza, że wydruki mogą się pobrudzić. Jeśli twoim wyborem będzie ścianka reklamowa z tekstylnym wydrukiem, w razie potrzeby łatwo usuniesz zabrudzenia i przywrócisz materiałowi pierwotną świeżość. To oznacza, że ścianka reklamowa tego typu może ci służyć w dobrym stanie przez długi czas.

Rozmiar i kształt

Poszukując idealnej ścianki, zwróć szczególną uwagę na rozmiar oraz kształt. Produkt, który będzie stanowił tło twojego stanowiska promocyjnego musi być dostosowany np. do powierzchni wykupionej na tarach lub warunków architektonicznych pomieszczenia. Przykładowo, ścianki tekstylne są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego można bardzo łatwo dobrać produkt, który spełni twoje oczekiwania.

Ścianka reklamowa prosta czy łukowa?

Co więcej, produkty tego typu mogą być proste lub łukowe. Ścianki proste to klasyczne systemy i uniwersalne rozwiązanie. Świetnie sprawdzają się jako tła do konferencji prasowych, spotkań branżowych czy stanowisk promocyjnych. Z kolei ścianki tekstylne łukowe dodatkowo zwracają uwagę swoim nietypowym kształtem, więc mogą być sposobem na jeszcze skuteczniejsze przyciągnięcie wzroku klientów. W naszej ofercie dostępne są ścianki łukowe różnego rodzaju, w których linia wygięcia jest poprowadzona horyzontalnie lub wertykalnie.

Grafika i projektowanie

Jeśli zastanawiasz się, jaka ścianka reklamowa będzie optymalnym rozwiązaniem, weź pod uwagę także możliwości, jakie zapewnia dany model. Musisz wiedzieć, że w przypadku ścianek z tekstylnym wydrukiem grafikę można zaprojektować w taki sposób, aby przekaz reklamowy był widoczny z dwóch stron. Ścianki tekstylne dwustronne będą efektywniejszym nośnikiem treści, jeśli przygotowujesz wolnostojące stoisko, które będzie widać np. z różnych zakątków sali. Z kolei w przypadku ścianek pop-up grafika jest zamontowana w taki sposób, że wydruk jest widoczny jedynie z przedniej strony,

Łatwość montażu i demontażu

Jak ustaliliśmy już wcześniej, na targach i promocjach dzieje się naprawdę dużo. Musisz zaprezentować się od jak najlepszej strony, dlatego przygotowanie stoiska promocyjnego powinno być maksymalnie szybkie i łatwe. W naszej ofercie znajdują się systemy reklamowe takie jak ścianka banerowa tekstylna, które pozwalają na bardzo szybki montaż i wygodny transport. Konstrukcja z aluminium jest nie tylko lekka, ale też dzięki wygodnemu systemowi składania wzniesiesz ściankę bez trudu. W efekcie twoje stoisko będzie gotowe do pracy w kilka minut. Co więcej, prosty montaż może też oznaczać beznarzędziowe składanie. Tak właśnie jest w przypadku przygotowanych przez nas produktów - aby wznieść nasze ścianki nie musisz posiłkować się żadnymi dodatkowymi akcesoriami.

Przeczytaj również: File Checker, czyli przygotowanie plików do druku z systemem Preflight

 

Ścianka reklamowa

 

Jak zaprojektować efektowną grafikę na ściankę reklamową?

Jesli już wiesz, na jaką ścianke postawić, skupmy się jeszcze na aspektach graficznych. Nasz system umożliwia ci sprawdzenie grafik przed ich wydrukowaniem. Na początek File Checker sprawdzi, czy pliki są wgrane poprawnie. Zwróć uwagę, aby najważniejsze elementy projektu znalazły się w polu oznaczonym czerwoną ramką. To tzw. obszar chroniony. Jeśli zastosujesz się do tych wytycznych, łatwiej uzyskasz atrakcyjny wygląd ścianki oraz zyskasz pewność, że logo czy komunikat marketingowy będą wyraźnie widoczne. Pamiętaj również o spójności projektu z identyfikacją wizualną marki. Jeśli baner ma być wizytówką firmy, wydruk musi wpisywać się w koncepcję graficzną twojego brandu.

Jak widzisz, wybierając ściankę reklamową należy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów. Jednak przygotowując się do zakupu i dobrze znając swoje potrzeby, możesz zyskać skuteczne narzędzie marketingowe, które będzie wsparciem twojej promocji podczas najróżniejszych eventów.