yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Prelekcja doskonała, czyli jak przygotować się do prezentacji?

Wymogiem naszych czasów jest umiejętność prezentowania swojej wiedzy, czy też swojej osoby, dzielenia się informacją z większą ilością osób lub nawet przed szerokim audytorium. Obecnie istnieje też szereg możliwości służących do tego celu. Kiedy technika komputerowa nie była tak bardzo rozwinięta, prelegent korzystał z ołówka i kartki, a syntezę swoich wywodów prezentowała na tablicy.

Zaplanowanie, przygotowanie, a więc co potrzeba​​?

Do każdego wystąpienia trzeba się przygotować, to rzecz wiadoma. Jak nie pozwolić by „zjadł nas stres”, a strach i trema nie spowodowały czarnej dziury w naszej głowie? Odsłonimy kilka tajników sztuki prezentacji, tak że każdy pokaz, konferencja, czy szkolenie zakończy się powodzeniem. Po pierwsze: postaw sobie pytania - o cel prezentacji, jej formę, kto ma być odbiorcą? Po drugie: dotyczących samej prezentacji - czy jest ona:

  • uzupełnieniem wypowiedzi prelegenta – o elementy, których nie można albo trudno jest zobrazować samymi słowami np. schematy, wykresy, mapy, zdjęcia, grafiki itp.
  • streszczeniem – czyli ma zawierać najważniejsze tezy, pojęcia i hasła, wcześniej już omówione, jest raczej formą podsumowania poruszanego tematu.

Po trzecie: z jakich pomocy będziemy korzystać?

Ułatwienia naszych czasów

O ile większość z tych pytań odnosi się do strony czysto teoretycznej, gdzie bazą będzie wiedza, umiejętności i kompetencje, o tyle ostatnie z nich dotyczy elementu nader istotnego w sztuce prezentacji, a mianowicie pomocy ułatwiających, każdy pokaz czy prelekcję. Mowa tutaj o niezastąpionym i podstawowym w tego typu działaniach narzędziu - rollupie, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie przekazu wizualnego, przy bezpośrednim kontakcie. Nasza firma może poszczycić się dużym wyborem rollupów, jest również wyłącznym importerem systemu Adstand Level oraz Adstand Banner Ad. Produkty te należą do segmentu Premium, a ich główną zaletą jest solidna i trwała konstrukcja, zwieńczona formą najnowocześniejszego designu. Ale na tym nie koniec – dzięki szerokiej podstawie mamy zagwarantowaną stabilność systemu, a składany teleskopowy maszt pozwala na dowolne wysunięcie medium z kasety (do 250 cm w adstand Level). Oprócz posiadania możliwości szybkiej wymiany wydruku, wyposażone są w mechanizm regulujący napięcie nośnika reklamy. Te typy Rollupów sprawdzą się doskonale przy różnej grubości materiałów. Cechą wyróżniającą rollup ad Stand banner ad jest magnes znajdujący się w listwie oraz kasecie, który umożliwia łączenia ze sobą kilku roll upów.

Prezentacja w każdych warunkach

Na uwagę zasługuje również rollup AdStand Twins, który posiada dwa mechanizmy, automatycznie zwijające oba panele. Grafiki zamieszczone są na jednym maszcie, co sprawdza się idealnie np. w ciągach komunikacyjnych. Montaż i demontaż rollupa nie wymaga ani szczególnych umiejętności ani stosowania narzędzi, nawet niewprawiona osoba poradzi sobie z tym znakomicie. Wysoka jakość przenośnej konstrukcji pakowanej w elegancką transportową torbę dopełnia obrazu produktu najwyższej klasy.