yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Usiądź sobie wygodnie, czyli o meblach reklamowych

Meble reklamowe znajdziesz na eventach plenerowych, plażach i w beach barach, ale ich potencjał jest dużo większy. Nowoczesne meble reklamowe wykorzystanie znajdują też w biurach, na recepcjach, w klubach, czy na targach i konferencjach. To świetny sposób na dotarcie do świadomości klienta poprzez łączenie funkcjonalności i wygody z działaniami promocyjnymi.

Jak wykorzystać meble reklamowe – pomysły

Meble reklamowe świetnie sprawdzą się w niemal każdej branży. Choć wydawać by się mogło, że najczęściej spotyka się je na zewnątrz, podczas różnych eventów w wakacyjnej, plażowej scenerii, to równie dużą popularnością cieszą się wewnątrz pomieszczeń, pełniąc jednocześnie funkcje dekoracyjne, reklamowe i użytkowe. W jakich miejscach i sytuacjach dobrze sprawdzają się nowoczesne meble reklamowe?

Meble reklamowe: inspiracje dla każdej branży

  • Restauracje, bary i beach bary – w tych miejscach bardzo często znajdziesz leżaki reklamowe oraz pufy i poduszki. Wszystkie przynoszą na myśl wakacje, odpoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Są funkcjonalne, a jednocześnie stanowią bardzo dobry nośnik reklamowy, ponieważ przekaz promocyjny idący w parze z wygodą i użytecznością jest przez odbiorców przyjmowany pozytywnie.
  • Hotele, pensjonaty i kurorty – jest bardzo dużo sposobów na prowadzenie reklamy w hotelach, m.in. dzięki wykorzystaniu eleganckich mebli reklamowych, takich jak np. leżanki o przyciągającym wzrok i niezwykle wygodnym, ergonomicznym kształcie. Lekkość, mobilność i możliwość szybkiego złożenia takiego mebla sprawiają, że jest on niezastąpionym elementem wystroju różnych wydarzeń odbywających się w ośrodku oraz wyposażenia tarasów i balkonów. Tkaninę pokrywającą fotel można dowolnie zadrukować, co daje bardzo szeroki wachlarz możliwości marketingowych.
  • Imprezy i wydarzenia plenerowe – organizatorzy eventów na świeżym powietrzu doskonale znają korzyści jakie dają meble reklamowe. Leżanki, kostki reklamowe czy mini rollery idealnie sprawdzają się podczas imprez całodniowych, kiedy uczestnicy co jakiś czas potrzebują odpocząć od atrakcji i usiąść by zjeść, porozmawiać, czy po prostu nacieszyć się piękną pogodą na świeżym powietrzu. Jest to dobra okazja, by w świadomości odbiorców zadomowił się claim reklamowy Twojej firmy lub hasło aktualnej kampanii. Możesz też skorzystać z zabawnych grafik, które będą stanowiły dodatkowy atut mebli i stworzą pretekst do rozmów o sposobie komunikacji Twojej marki.
  • Stoki narciarskie – meble reklamowe pomysłowo wykorzystasz również zimą, np. na stokach, ustawiając je na tarasach, czy podestach. Chwila odpoczynku od szaleństw na nartach czy snowboardzie to dobra okazja do zawieszenia oka na przekazie reklamowym na wygodnym siedzisku, zwłaszcza jeśli komunikat będzie nawiązywał do miejsca, w którym się znajdzie. Spróbuj wykorzystać tu grę słów, lub w inny sposób postaraj się „zaczepić” i zachęcić do interakcji miłośników sportów zimowych.
  • Biura, recepcje – w nowoczesnych biurach na recepcji czy poczekalni oraz w częściach wspólnych coraz częściej pojawiają się oryginalne meble reklamowe, takie jak np. roller i towarzyszące mu mini rollery czy też pufy typu „bean bag”, które szczególnie dobrze sprawdzają się w strefach odpoczynku dla pracowników. Możliwość dowolnego nadruku oraz wymiany grafik pozwalają na dopasowanie wyglądu i funkcji takich mebli do aktualnych potrzeb.
  • Targi i konferencje – podczas targów firmowych bądź konferencji meble reklamowe wykorzystanie znajdą zarówno w poszczególnych stoiskach, jak i w strefach odpoczynku, które dla zwiedzających często są zbawieniem po kilku godzinach intensywnych spotkań z wystawcami. Dużą popularnością cieszą się wtedy leżanki, pufy z pianki poliuretanowej oraz fotele reklamowe, ustawiane często modułowo. Wydarzenia branżowe to dobra okazja dla firm, które chcą trafić do wąskiej grupy odbiorców, a meble reklamowe są świetnym miejscem by wyróżnić się wśród wielu komunikatów wystawców.
  • Szkoły i uczelnie – podczas nauki wiele korzyści mogą przynieść meble reklamowe: inspiracje w poszukiwaniu nowych rozwiązań, ulgę dla pleców i zmęczonych nóg oraz sposób na odpoczynek pomiędzy zajęciami. To bardzo dobre rozwiązanie dla placówek, w których nie ma miejsc na korytarzach na stworzenie dla uczniów przestrzeni z krzesłami i stołami, z których mogliby korzystać w czasie przerw. Meble reklamowe wykorzystane w ten sposób pozwolą zaoszczędzić miejsce i jednocześnie uchronią uczniów od siedzenia na podłodze. Idealnie więc sprawdzą się tu pufy, mini rollery i kostki reklamowe.

Meble reklamowe – wykorzystaj ich potencjał

Niezależnie od branży, w której działasz, staraj się nie ograniczać tylko do typowych, popularnych rozwiązań. Kiedyś meble reklamowe wykorzystywane były głównie podczas eventów plenerowych, natomiast teraz znajdują zastosowanie właściwie wszędzie – wystarczy tylko odpowiedni pomysł. Możliwość niemal dowolnej personalizacji, lekka waga i oryginalne kształty dają szerokie pole do marketingowego popisu.