yandex
home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Jak zbudować profesjonalne stoisko wystawiennicze?

Podczas targów oraz innych eventów branżowych masz możliwość zaprezentowania swojej oferty, ale również zwiększenia rozpoznawalności firmy. Wygląd stoiska wystawienniczego ma wpływ na to, jak uczestnicy, a więc potencjalni klienci i partnerzy, będą odbierać Twoją firmę. Chcesz być postrzegany jako profesjonalista? Przygotuj oryginalne, funkcjonalne i solidne stoisko.

Stoisko wystawiennicze – jak wykorzystać jego potencjał?

Przede wszystkim nie ograniczaj się do najprostszych ścianek – dzisiejsze rozwiązania wystawiennicze pozwalają na tworzenie ciekawych, rozbudowanych systemów, łączących funkcjonalność i oryginalny design. Zaufaj profesjonalistom, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu pomogą Ci stworzyć kreatywną, atrakcyjną i przemyślaną przestrzeń. Targi i spotkania branżowe to świetne okazje do poszerzania grona klientów i partnerów biznesowych, zwiększania wyników sprzedaży oraz popularyzowania marki, dlatego warto wiedzieć jak zbudować stoisko wystawiennicze, które będzie zachęcać gości wydarzenia do odwiedzin i sprawdzenia oferty. Możliwości jest wiele – poniżej znajdziesz kilka najbardziej przydatnych wskazówek, dzięki którym Twoje stoisko targowe zostanie zapamiętane i docenione.

Jak zbudować stoiska wystawiennicze, które przyciągną uwagę

Jeśli chcesz odnieść sukces na targach czy innym branżowym wydarzeniu, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach, które pomogą Ci stworzyć idealne stoisko dla Twojej firmy.

  • Postaw na sprawdzonego wykonawcę, który stworzy solidne stoisko z dobrej jakości materiałów – dzięki temu będziesz mógł korzystać z niego wielokrotnie, cały czas ciesząc się efektownym wyglądem i niezmienną funkcjonalnością. Odwiedzający Cię goście z pewnością docenią profesjonalizm i atrakcyjny design stoiska wystawienniczego, lepiej zapamiętując Twoją firmę i jej ofertę.
  • Przemyślana lokalizacja stoiska – mając możliwość wyboru miejsca swojego stanowiska podczas targów, zwróć uwagę na to, jak w trakcie wydarzenia będą poruszać się jego uczestnicy i gdzie na pewno się pojawią (np. część restauracyjna, sala konferencyjna, miejsce do odpoczynku – tzw. chill room). Im częściej odwiedzane sąsiedztwo wybierzesz, tym większe prawdopodobieństwo, że zwiedzający będą kierować się również do Twojego stoiska. Pamiętaj jednak, by sprawdzić też lokalizacje, w których pojawi się Twoja bezpośrednia konkurencja – w miarę możliwości, postaraj się nieco od niej oddalić.
  • Atrakcyjny i nowoczesny wygląd stoiska wystawienniczego – oryginalna zabudowa przyciąga uwagę uczestników targów, dzięki czemu chętniej odwiedzają takie stanowiska. Nie bój się eksperymentować i sięgać po nowe rozwiązania: niebanalne kształty, podwieszane systemy, oświetlane ścianki, meble reklamowe i ozdobniki. Pamiętaj przy tym, że poszczególne elementy stoiska powinny być spójne i dobrze współgrać ze sobą, by nie tworzyć chaosu, który może zepsuć nawet najlepszy efekt ciekawego designu stoiska wystawienniczego.
  • Przemyślane zagospodarowanie przestrzeni – zastanów się, w jaki sposób będą przebiegać spotkania z uczestnikami: jaką część zajmie rozmową, prezentacja oferty i próbników, ile miejsca będziesz do tego potrzebować oraz jakie elementy się przydadzą. Chcąc zaprezentować różne produkty, przygotuj gablotę lub półkę, jeśli natomiast zależy Ci na zapewnieniu komfortu podczas rozmów, zaplanuj miejsce na trybunki i stoliki, przy których wygodnie będzie można przystanąć, obejrzeć firmowy katalog czy coś zanotować.
  • Prezenty dla gości – jeśli chcesz zostać dobrze zapamiętany, spróbuj sprawić, by odwiedzający Twoje stanowisko coś z niego wynieśli (przenośnie i dosłownie). W tym celu przygotuj oryginalne gadżety reklamowe, nawiązujące do Twojej firmy i rodzaju jej działalności. Jeśli to możliwe, spróbuj przygotować próbki lub miniaturowe wersje Twoich produktów. Dobrym pomysłem są też przekąski i słodycze z nadrukiem logo na opakowaniu – smaczny poczęstunek jest zawsze mile widziany. Uczestnicy targów odwiedzają w krótkim czasie wiele stanowisk, dlatego podarowany katalog czy firmowy gadżet pozwoli im później łatwiej przypomnieć sobie o Twojej ofercie.
  • Udogodnienia i wygoda – nie tylko wygląd stoisk wystawienniczych jest ważny, ale również ich funkcjonalność. W większych przestrzeniach świetnie sprawdzają się meble reklamowe, np. pufy lub leżaki, przy których Twoi klienci będą mogli na chwilę się zatrzymać i wygodnie porozmawiać o ofercie firmy.

Warto zastanowić się jeszcze nad jedną rzeczą przygotowując stoisko wystawiennicze: jak wykorzystać poszczególne elementy i w jaki sposób je rozmieścić? Kieruj się tu przede wszystkim zasadą funkcjonalności, tak aby po Twoim stanowisku można było z łatwością się poruszać, by potrzebne katalogi i próbki były w dobrze widocznych miejscach oraz aby każdy uczestnik mógł wygodnie porozmawiać z przedstawicielem Twojej firmy.