home {{this.$translate('menu.back')}}

{{this.$translate('contact-write-to-us')}}

logo-white

Druk Sublimacyjny – niezastąpiony w każdej sytuacji

Jeśli chcemy umieścić napis czy wybrany wzór na namiocie, parasolu lub plecaku, to z tymi zadaniami poradzi sobie tylko druk sublimacyjny, który w ostatnim czasie cieszy się ogromnym powodzeniem. Metoda ta znalazła zastosowanie w wielu sektorach przemysłu, rolnictwie, medycynie, nauce, ale przede wszystkim często wykorzystywana jest w działaniach marketingowych mających na celu zwiększenie rozpoznawalności danej marki. Postanowiliśmy przybliżyć zalety druku sublimacyjnego i pokazać jego szerokie możliwości użycia.

Popularniejszy od tradycyjnych technik

Specjaliści przekonują, że druk sublimacyjny jest zdecydowanie bardziej skuteczniejszy niż tradycyjne, znane i najczęściej wykorzystywane metody drukarskie takie, jak ploterowa czy sitodruk. Eksperci są zdania również, że technika będzie cały czas rozwijana, aby zwiększyć jej zastosowanie, ponieważ jest zapotrzebowanie na rynku na tego typu usługi. Firma Adsystem oferuje profesjonalne świadczenia w tym zakresie wykonywane w oparciu o najnowocześniejsze metody technologiczne. Warto zaznaczyć, że druk sublimacyjny w porównaniu do tradycyjnych metod, charakteryzuje się niezwykłą trwałością, co czyni go bezkonkurencyjnym na rynku. Zaznaczmy, że zwykłe maszyny drukarskie pozwalają nam tylko na wykorzystanie jednego nośnika, jakim jest papier i tutaj ich rola się kończy. Łatwo można zauważyć, że ich zastosowanie jest bardzo ograniczone, natomiast druk sublimacyjny pozwala na umieszczenie trwałego wzoru na bardzo trudnych i różnych powierzchniach. Dodatkowo odporny jest na czynniki atmosferyczne.

Nie tylko na papierze czy ubraniach

Użycie druku sublimacyjnego pozwala na zastosowanie tej techniki, na przykład na meblach, czyniąc je nowoczesnymi i nietuzinkowymi. Własny, wyjątkowy napis czy wzór możemy umieścić, między innymi na kanapie. Jak wygląda jego użycie? Druk sublimacyjny wykonywany jest specjalnym atramentem na odpowiednim papierze transferowym, a później przy wykorzystywaniu wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na dany przedmiot, który musi być pokryty lakierem poliestrowym. Dzięki temu technika może być używana do realizowania wydruków, między innymi na blachach aluminiowych, kubkach porcelitowych czy tkaninach poliestrowych. Nic dziwnego, że metoda sublimacji często wykorzystywana jest przede wszystkim w działaniach marketingowych i chętnie stosowana przez działy zajmujące się promocją. Co ciekawe usługi związane z drukiem sublimacyjnym nie są drogie, co jest kolejną zaletą tej techniki.